Dla kogo sztuczne elementy makijażu?

Właśnie trwa karnawał, w którym to królują barwne i nietuzinkowe stylizacje, a w ich przygotowaniu niewątpliwie pomagają sztuczne elementy. Zapoznaj się z poradami naszego eksperta, na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Dla kogo sztuczne elementy makijażu?

Dla kogo sztuczne elementy makijażu?


W karnawale bardzo imponujące są makijaże wykonane przy użyciu mieniących się cieni czy brokatowych pyłków. Jeśli jesteśmy zwolenniczkami bardziej barwnego, świecącego i mocniejszego makijażu, możemy zastosować brokat. Wówczas na powiece wystarczy rozprowadzić specjalny przezroczysty żel do brokatu, który nie pozwoli na jego osypywanie.

Jeżeli będziemy pamiętać o podstawowych zasadach aplikacji oraz kupować doczepiane elementy makijażu takie jak: sztuczne rzęsy, brokaty, cyrkonie czy ozdobne piórka, w wybranych i przeznaczonych do tego sklepach, raczej nie powinniśmy obawiać się przykrych niespodzianek.

Dla kogo sztuczne elementy makijażu?

Dla kogo sztuczne elementy makijażu?


Nie każdy jednak może korzystać z doczepianych rzęs lub przyklejanych klejem cyrkonii. Przeciwwskazania do zdobienia obejmuje min. osoby z podrażnieniami skóry, mające zespół tzw. suchego oka, zapalenie spojówek lub uczulone na klej.

Czasami jednak zdarza się, że syntetyczne włoski czy sztuczny klej mogą powodować podrażnienia lub uczulenia, jeżeli nie za pierwszym, to za kolejnym razem. Niektóre kleje mogą zawierać rozpuszczalniki oraz szkodliwą substancję formaldehyd. Alergicy powinni przetestować na małej powierzchni skóry dany produkt zanim zdecydują się na aplikację na całe oko.

Róże dla cery naczynkowej

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN

Foto: Shutterstock