Dlaczego włosy stają się cienkie?

Dawniej miałaś piękne, grube włosy, a teraz niewiele pozostało z ich świetności? Zobacz, co może być tego przyczyną.

Dlaczego włosy stają się cienkie?

Dlaczego włosy stają się cienkie?


Włosy są symbolem kobiecości, dlatego też marzymy o grubych i gęstych pasmach. Często zdarza się, że nasze włosy tracą na jakości stając się cienkie i rzadkie, a my nie wiemy, co jest tego przyczyną. Niekiedy jest to wynik pogorszenia stanu zdrowia, a czasem złej pielęgnacji. Zobaczcie, co może powodować pogorszenie jakości włosów i jak temu zapobiegać.

Włosy bardzo mocno reagują na zmiany w organizmie wynikające ze złej diety. Jeżeli brakuje nam witamin i mikroelementów, te stają się słabsze i wypadają. Warto skupić się na spożywaniu chudego mięsa, roślin strączkowych oraz ryb. Wypadanie włosów mogą spowodować także źle dobrane pigułki antykoncepcyjne, dlatego też kiedy tylko zobaczymy, że nasz organizm źle reaguje, niezwłocznie zgłośmy się do lekarza. Podobne działanie mogą wykazywać także leki antydepresyjne i poprawiające nastrój.

Teraz przejdźmy do pielęgnacji. Otóż bardzo duży wpływ na kondycję włosów ma chociażby temperatura wody, którą stosujemy podczas mycia głowy. Jeżeli jest ona zbyt gorąca, przesusza włosy, jednocześnie wywołując nadmierne wydzielanie sebum, przez co włosy przetłuszczają się u nasady, co dalej prowadzi do ich wypadania. W czasie suszenia włosów po kąpieli, wyeliminujmy mocne tarcie ręcznikiem na rzecz delikatnego przyciskania.

Dlaczego włosy stają się cienkie?

Dlaczego włosy stają się cienkie?


Rozwodzimy się na temat mycia głowy, lecz jak się okazuje, era suchych szamponów wprowadziła coraz rzadsze mycie włosów, przez co na skórze pojawia się wiele łoju, pojawia się problem łupieżu, a co za tym idzie - wypadanie.

W czasie modelowania włosów bardzo często korzystamy ze środków stylizacyjnych. Te bardzo mocne powodują plątanie włosów, ciężko je wyczesać, co skutkuje wyszarpywaniem ich w czasie szczotkowania, a resztki, których ciężko się pozbyć, pozostają na pasmach obciążając włosy i powodując ich zmatowienie. Jeżeli z kolei stosujecie stylizację na gorąco, która uszkadza strukturę włosów, nie zapomnijcie o termoochronnych kosmetykach. Bardzo ryzykowne jest również upinanie fryzur, które wymagają mocnego naciągnięcia włosa, gdyż też np. w połowie pęka.

Nie zapominajmy także o tym, że problem cienkich i rzadkich włosów może być spowodowany problemami hormonalnymi, które pojawiły się w organizmie bez zażywania żadnych leków, dlatego też jeżeli nie widzimy przyczyn rzucających się oczy, bardzo dobrym rozwiązaniem jest udanie się do np. enodkrynologa.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 04.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Też mi nowość takie pitu pitu
Dodano: 2017-11-19 19:44:38 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×