Długość włosów a ich wypadanie

Jaki wpływ ma długość włosów na ich wypadanie? - odpowiada pani Izabela Szymczak, trycholog.

Długość włosów a ich wypadanie

Długość włosów a ich wypadanie

Im dłuższe włókno włosa tym bardziej obciążony jest mieszek włosowy w którym osadzona jest cebulka. Noszenie bardzo długich włosów, silne ich ściąganie przy upinaniu może prowadzić do wypadania. Z obciążonego mieszka włosowego włos wypada zdecydowanie szybciej, na jego miejsce wyrasta nowy ale już delikatniejszy włos, następuje również proces spłycania mieszków, które w pewnym momencie mogą zupełnie się zasklepić. Noszenie długich włosów przez bardzo długi czas może spowodować ich ścieczenie i przerzedzenie.


Bardzo ważne jest mycie włosów, a w szczególności długich. Bardzo złym nawykiem jest mycie włosów w pochylonej nad wanną pozycji. Włosy znajdują się wtedy w nienaturalnej pozycji, wilgotne są dużo bardziej podatne na uszkodzenia i łamanie. Mycie należy rozpocząć od dokładnego rozczesania jeszcze suchych włosów – zawsze zaczynając od wolnych brzegów. Kolejnym krokiem jest dokładnie zmoczenie skóry i włosów z głową delikatnie odchyloną do tyłu oraz równomierna aplikacja szamponu  (ułatwi nam to rozcieńczenie kosmetyku w niewielkiej ilości wody). Po spłukaniu szamponu konieczna jest aplikacja odżywki lub maski, przed tą czynnością warto jest jednak delikatnie odsączyć włosy ręcznikiem z namiaru wody, która stanowić może barierę do działania składników odżywczych. Preparat aplikujemy zawsze kilka centymetrów od skóry głowy starając się delikatnie rozczesywać włosy palcami dzięki temu zapobiegniemy nadmiernym kołtunieniu i plątaniu co za tym idzie nadmiernemu wypadaniu przy myciu.
Często słyszymy, że przy problemie wypadania, osłabienia włosów może pomóc radykalne ich ścięcie, owszem może to pozytywnie wpłynąć na kondycję włosów najważniejsze jednak jest ustalenie przyczyny osłabienia.

Ekspert MilionKobiet.pl
 Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab


Dodał(a): NW , Wtorek 25.12.2012 (aktualizacja: 2012-12-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
ains
Długość włosó nie ma znaczenia, bo wypadanie, to wypadanie włosa z cebulką, czyli coś innego niż np łamliwość włosów. mi na wypadanie pomogła linia z organicznewlosy.pl :)
Dodano: 2018-08-06 10:41:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×