Dodaj wyrazistości brwiom

Mam bardzo jasne brwi. Latem są prawie niewidoczne. Jaki kolor henny wybrać, aby dodać im trochę koloru? Dodam, że mój kolor włosów to jasny blond.

Dodaj wyrazistości brwiom

Dodaj wyrazistości brwiom


Farbowanie henną jest jedną z trwałych i szybkich metod upiększania oprawy oka. Zabieg ten przy odrobinie wprawy można samemu wykonać w domu, lecz zalecałabym zrobienie dzień wcześniej próby uczuleniowej. 

Osoby o jasnych włosach, które najczęściej korzystają z tego typu zabiegów, powinny wybierać raczej między odcieniami brązu i szarości, w zależności od tonacji skóry i naturalnego koloru włosów. Blondynki powinny mieć brwi ciemniejsze od włosów, ale nie bardzo ciemne lub czarne, bo wyglądają wtedy nienaturalnie.

Jeżeli jesteś bardzo jasną blondynką o szarym, gołębim lub platynowym odcieniu włosów powinnaś w farbować brwi na kolor szary lub grafitowy, natomiast dla kobiet o jasnym odcieniu blond, najbardziej będą pasować brwi w kolorze blond lub jasny brąz.

Osobom o włosach w średnim odcieniu blond, oraz jasnych odcieniach brązu polecam barwienie brwi na kolor naturalny lub jasny brąz. Dla kobiet mających włosy w kolorze ciemny blond lub średni i ciemny brąz proponowałabym kolor kasztanowy lub ciemny brąz.

Jeżeli zdarza się, że po zmyciu henny kolor brwi okazuje się zbyt ciemny niż zakładałaś, wówczas należy przez chwilę pocierać włoski wacikiem nasączonym wodą z mydłem, a następnie posmarować brwi nawilżającym kremem.

Zabieg przyciemnienia w przypadku brwi nie jest tak trwały jak na rzęsach i zwykle po dwóch tygodniach zabieg należy powtórzyć. Pamiętaj, że po wykonanym zabiegu henną dobrze jest przystąpić do regulacji łuku brwiowego. Zadbane brwi o odpowiednio dobranym kształcie do rysów twarzy, dodadzą wdzięku i wyeksponują nasze oczy, które staną się wyraźniejsze i bardziej podkreślone.

Osobom z chorobami lub stanami zapalnymi oka, np. jęczmieniem, a także ze stanami zapalnymi i alergicznymi skóry zaleca się zrezygnowanie z tego zabiegu. Nie powinnaś także wykonywać henny, jeśli masz uszkodzony lub otarty naskórek wokół brwi.
Wioletta Wypijewska

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 24.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×