Domowa walka z trądzikiem

Trądzik jest problemem pojawiającym się u młodych dziewcząt, lecz zdarza się, że borykają się z nim również dojrzałe kobiety. Przedstawiamy Wam przepisy na maseczki, które pomogą w walce z trądzikiem!

Domowa walka z trądzikiem

Domowa walka z trądzikiem


Trądzik dotyka kobiety w różnym wieku. Nieestetyczne pryszcze pojawiające się na twarzy potrafią zepsuć najciekawsze wyjście i najlepszy nastrój. Przedstawiamy Wam sposoby jak sobie radzić z trądzikiem za pomocą maseczek, które bez problemu możesz wykonać w domu.

Maseczka drożdżowa

Składniki: 2 dag miękkich drożdży, mleko

Przygotowanie: Połącz drożdże z odrobiną mleka i mieszaj do uzyskania jednolitej papki. Maseczkę nałóż na twarz i trzymaj ok. 20 min. po czym zmyj letnią wodą.

Maseczka cebulowa

Składniki: niewielka cebula, odrobina mąki

Przygotowanie: Cebulę zetrzyj na tarce, następnie dodaj do niej mąkę. Ilość mąki jest uzależniona od konsystencji - należy jej dodać tyle, aby otrzymać postać podobną do śmietany. Przygotowaną maseczkę nakładamy na twarz i po ok. 25 minutach zmywamy letnią wodą.

Maseczka z płatków owsianych

Składniki: łyżka zmielonych płatków owsianych, łyżka suszonego skrzypu, łyżka fiołka trójbarwnego

Przygotowanie: Składniki połącz ze sobą i zalej gorącą wodą, aby powstała papka. Tak powstałą papkę nałóż na twarz i pozostaw na ok. 15 minut, po czym zmyj letnią wodą.

Możemy także zastosować maseczkę z białka, która jest chyba najprostszą do wykonania. Wystarczy, że białko ubijemy na sztywno i nałożymy je na twarz, następnie zmyjemy ciepłą wodą po całkowitym zaschnięciu.

Po zastosowaniu maseczki, warto posmarować twarz kremem nawilżającym.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 16.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×