Dredy - jak o nie dbać?

Dredy mają swoich zdecydowanych zwolenników, jak i przeciwników, a czasem po prostu budzą zaciekawienie. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak o nie dbać, koniecznie zapoznaj się z informacjami, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dredy - jak o nie dbać?

Dredy - jak o nie dbać?


Dredy to nic innego, jak sfilcowane pęki włosów. Dzięki tej fryzurze wzrasta ich objętość i nie da się ukryć, że zawdzięczamy jej również zaciekawiony wzrok przechodniów. Wiele osób zapewne zastanawia się, jak wygląda pielęgnacja tej ekstrawaganckiej fryzury. Zobaczcie!

Przede wszystkim zaraz po wykonaniu dredów, nie możemy ich moczyć. Najlepiej je wykonywać zimą, kiedy nie mamy w perspektywie kąpieli w wodzie, gdyż to wpływa na przerzedzenie ich zbitej struktury. Po pewnym czasie oczywiście należy przejść do mycia wodą i szamponem. Nie da się także ukryć, że choć nie myjemy ich codziennie, to jednorazowy zabieg pochłania dość dużą ilość kosmetyku. Warto stosować także odżywki sporządzone specjalnie do ich pielęgnacji, które sprzyjają skręcaniu odrastających włosów.

Mycie dredów jest niezwykle czasochłonne - może trwać nawet kilka godzin! Wszystko oczywiście zależy od ich długości. Przy każdorazowym myciu głowy nie musimy namaczać całości, a należy przede wszystkim skupić się na skórze głowy. Nie da się ukryć, że w tej fryzurze przetłuszczenie nie jest zbyt widoczne, zatem należy pamiętać, że mimo wszystko trzeba myć włosy! Są bowiem doskonałym siedliskiem bakterii czy kurzu.

Dredy - jak o nie dbać?

Dredy - jak o nie dbać?


Suszenie również nie należy do najprostszych, gdyż suszarkę musimy odstawić na bok, ponieważ powoduje ona łamanie włosów, przez co z dredów mogą zacząć wystawać nieestetyczne, pojedyncze włoski. Ta fryzura musi sama wyschnąć, zatem nie możemy mycia rozpocząć chwilę przed wyjściem.

U osób, które zapominają o myciu głowy, ponieważ nie zauważają przetłuszczenia włosów, bardzo często możemy zaobserwować łupież, czy inne problemy skórne. Warto zaznaczyć także, że zaraz po wykonaniu tej fryzury możemy odczuwać dyskomfort podczas spania, co jest spowodowane twardą strukturą włosów.

Jeżeli jesteście zafascynowani dredami i zdecydowani na ich wykonanie, pamiętajcie, że nie ma możliwości ich rozplątania, więc czasem warto jeszcze jeden dodatkowy dzień poświęcić na przemyślenie tej zmiany.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 20.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
dokladnie, jesli zrobi sie dredy u profesjonalisty, profesjonalista rowniez moze je rozplatac i sprawic ze wlosy beda dalej takie jakie były, ale odzywki by sie przydaly jednak :)
Dodano: 2014-08-18 18:02:22 Zgłoś nadużycie
Anonim
mam dredy od 4 lat..piękne czyste i pachnace. myję 2 x w tyg delikatnym szamponem, farbuję co ok10 tyg,dokręcam 1x na miesiąc...wcieram też w nie odrobinę olejku arganowego żeby się błu=yszczały i nie przesuszały...uwaga dla tych którzy chcą zrobić: gdybym miała przetłuszczające się z natury włosy i tendencje do łupieżu nigdy bym ich nie zrobiła. skóra głowy musi być absolutnie zdrowa...
Dodano: 2014-03-25 13:23:44 Zgłoś nadużycie
Anonim
''Jeżeli jesteście zafascynowani dredami i zdecydowani na ich wykonanie, pamiętajcie, że nie ma możliwości ich rozplątania''.. To nie prawda, dredy da się rozplątać. Sama miałam dreda i rozplątałam go. :)
Dodano: 2014-03-22 21:01:51 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×