Drenaż limfatyczny - co to takiego?

Borykacie się z obrzękami ciała i wszyscy Wam polecają drenaż limfatyczny? Zobaczcie co to takiego!

Drenaż limfatyczny - co to takiego?

Drenaż limfatyczny - co to takiego?


Drenaż limfatyczny należy do zabiegów fizjoterapeutycznych. Może być on wykonywany jak masaż, lub za pomocą specjalnie do tego przystosowanego urządzenia. Polecany jest osobom, które mają kłopoty z wodą zatrzymywaną w organizmie.

Zabieg ten jest inaczej nazywany masażem limfatycznym i ma na celu poprawienie przepływu krwi. Obecnie jest uważany za jedną z najbardziej efektownych metod niwelowania obrzęku ciała. Drenaż limfatyczny oprócz poprawy krążenia likwiduje obrzęki zastoinowe, obrzęki zapalne, a także poprawia transport soli mineralnych oraz wody.

Drenaż limfatyczny - co to takiego?

Drenaż limfatyczny - co to takiego?


Może być wykonywany jako masaż przez fizjoterapeutę i wtedy używa się technik głaskania, ugniatania, rozcierania, aby krew przestała zalegać i dotarła do węzłów chłonnych. Z kolei drenaż wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia odbywa się na łóżku, a na nasze stopy, nogi i brzuch zakładany jest specjalny kombinezon, który następnie napełnia się powietrzem powodując ucisk w poszczególnych częściach ciała, przypominając tym uczucie, którego doznajemy podczas mierzenia ciśnienia krwi.

Efektem jest oczyszczenie organizmu, poczucie lekkości, polepszenie metabolizmu, a także krążenia krwi.

Korzystacie z zalet drenażu limfatycznego?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 07.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Dzięki Olga, rewelacyjne te nagrania :)
Dodano: 2014-04-29 12:05:16 Zgłoś nadużycie
Olga
Ja dla relaksu i odpoczynku polecam wam nagranie z muzyką relaksacyjną GErelaxis, które dostałam w SPA - naprawdę pomagają się dogłębnie odprężyć i w 20 minut przywrócą nas do życia w ciagu ciężkie dnia.
często.
Dodano: 2014-03-11 10:30:26 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Masaż bańką chińską

    Masaż bańką chińską

    Która z nas nie marzy o pięknej, gładkiej, pozbawionej cellulitu skórze na udach i pośladkach? Metod na uzyskanie wyśnionego efektu jest wiele. Przedstawiamy metodę, która szturmem zdobyła… czytaj więcej

  • Zrelaksuj się z aromatami

    Zrelaksuj się z aromatami

    Na pewno niejedna z Was słyszała o aromaterapii. Na czym ona polega? Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowałyśmy. czytaj więcej