Duże piersi - jak dobrać biustonosz?

Wiele kobiet zazdrości posiadaczkom dużego biustu, który jednak bywa problemowy. Zobaczcie, jak prawidłowo dobrać biustonosz, aby piersi naprawdę były ozdobą.

Duże piersi - jak dobrać biustonosz?

Duże piersi - jak dobrać biustonosz?


Duży biust to zazwyczaj marzenie posiadaczek go w małym rozmiarze, lecz często kobiety mające duże piersi, skarżą się na ich ból, zbytnie obciążenie kręgosłupa, a także na nieestetyczny wygląd, czy problem z doborem bielizny. Jak zatem odpowiednio wybrać biustonosz, aby idealnie eksponował atuty?

Podczas wyboru biustonosza najważniejszy jest jego obwód, który w 80 proc. podtrzymuje ciężar piersi. Kluczowe jest, aby w czasie chodzenia biustonosz nie zmieniał swojej pozycji z góry na dół, gdyż to dodatkowo obciąża zarówno brzuch, jak i kręgosłup. Następną rzeczą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest rozmiar miseczki, która powinna obejmować całą pierś i nie powodować żadnych wybrzuszeń. Z kolei fiszbiny powinny znajdować się u podstawy piersi.

Bardzo istotną sprawą jest mostek, czyli środkowa część biustonosza. Jeśli miseczka jest za mała, biust "odsuwa" ją od siebie, co sprawia, że część ta nie przylega idealnie do ciała. Powoduje to destabilizację biustu. Na końcu należy wyregulować ramiączka. Podniesiony i ładnie zebrany biust wygląda na mniejszy niż jest w rzeczywistości. Sylwetka natomiast wydaje się wyższa, smuklejsza i bardziej wyprostowana. Prawidłowo dobrany biustonosz odejmuje optycznie około 5 kilogramów - tłumaczy Izabela Sakutova.

Nasz biust powinien być także odpowiednio chroniony w nocy, gdyż to właśnie wtedy nie kontrolujemy ruchów, w czasie których biust ulega odkształceniu.

Niektóre kobiety śpią w biustonoszu. Najlepiej dobrać do tego celu miękki biustonosz, pozbawiony fiszbin, które mogą wbijać się w piersi, powodując uczucie bólu lub dyskomfort - radzi ekspertka.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat doboru biustonosza, zapraszamy do obejrzenia filmiku:
Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 26.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Kasandra31
Z tego co wiem, kobiety generalnie mają spory problem z dobraniem odpowiedniego biustonosza. Na szczęście mamy dostęp do takich sklepów jak lingeria http://www.kinga.com.pl/ , gdzie rozmiary biustonoszy są bardzo starannie rozpisane, dzięki czemu każda kobieta może kupić idealnie dopasowany model. Co więcej ich wybór jest bardzo duży, także dla pań o obfitszych kształtach.
Dodano: 2016-08-03 11:55:16 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Wybierz idealny biustonosz dla siebie!

    Biustonosz idealny

    Szafa idealna to ta, w której znaleźć można coś odpowiedniego na każdą okazję. Bo tak, jak okazje, zmieniają się też nastroje i potrzeby. Jaką bieliznę wybrać, gdy chcemy się poczuć… czytaj więcej

  • Obalamy 5 mitów o stanikach!

    Mity o stanikach

    My kobiety mamy przeróżne relacje z naszymi stanikami. Raz je kochamy, innym razem ich nienawidzimy. Jedno jest pewne: istnieją pewne mity na ich temat, w które wszystkie wierzyłyśmy! Aż do… czytaj więcej