Dzień bez makijażu - możliwe?

Nie masz ochoty na codzienny makijaż, który zajmuje Ci wiele czasu? Zobacz co robić, aby móc z niego zrezygnować.

Dzień bez makijażu - możliwe?

Dzień bez makijażu - możliwe?


Wiele z nas nie wyobraża sobie dnia bez makijażu, co skutkuje dużo wcześniejszym wstawaniem, często również brakiem czasu na śniadanie, a w ciągu dnia zamartwianiem się, czy aby makijaż się nie rozmazał. Jesteś zmęczona tą codzienną czynnością i chciałabyś zrobić sobie choć jeden dzień przerwy? Nic nie stoi na przeszkodzie. Zobacz, co zrobić, aby ładnie wyglądać bez makijażu.

Przede wszystkim postaw na sen. Wskazane jest aby dorosły człowiek przesypiał ok. 8 godzin, co na pewno odczuje Twoja skóra i odwzajemni Ci się zwiększoną elastycznością i promiennym wyglądem. Pozbędziesz się także cieni pod oczami oraz opuchlizny. W tym względzie z pomocą przychodzi również mycie twarzy zimną wodą, czy przyrządzenie kompresu na oczy, dzięki czemu nie musisz stosować korektorów.

Najlepiej wygląda gładka i promienna skóra, a efekt ten osiągniesz dzięki systematycznemu stosowaniu peelingu oraz żelu oczyszczającego. Peeling wykonuj raz na tydzień, natomiast zawsze przed aplikacją kremu, twarz oczyść żelem, dzięki czemu pory nie będą zatkane, a skóra pobierze to, czego potrzebuje.

W celu usunięcia przebarwień, które najczęściej tuszujemy za pomocą fluidu, warto wybrać się do kosmetyczki, która nałoży na skórę kwasy zmniejszające plamy na twarzy. Taki zabieg jest wskazany do przeprowadzenia dwa razy na rok.

Dzień bez makijażu - możliwe?

Dzień bez makijażu - możliwe?


Musimy także pamiętać o bieżącej regulacji brwi, gdyż ich prawidłowy wygląd poprawia kształt twarzy. Zdecydowanie lepiej będzie wyglądała twarz również bez wąsika.

Nie możemy także zapominać o odpowiedniej diecie, dzięki której skóra będzie nawilżona i odżywiona. Warzywa, owoce i woda, powinny to być nasze nr 1 w diecie. Ważne jest także stosowanie kremów ochronnych niezależnie od pory roku.

Jeżeli nawet same z siebie nie lubicie robić sobie dnia bez makijażu, warto go zafundować skórze, która właśnie wtedy będzie mogła oddychać, a jej pory nie będą zapchane.

Lubicie sobie robić dzień bez makijażu?

Źrodło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock