Efekt zalotnych oczu dzięki tuszowi wydłużającemu rzęsy

Tusz do rzęs jest podstawowym kosmetykiem współczesnej kobiety obok błyszczyka do ust i różu na policzki. Warto więc zastanowić się, jakiego tuszu używać, by osiągnąć zamierzony efekt.

Efekt zalotnych oczu dzięki tuszowi wydłużającemu rzęsy

Efekt zalotnych oczu dzięki tuszowi wydłużającemu rzęsy


Długie rzęsy zawsze przyciągają męskie spojrzenia. Zalotny trzepot powiekami zmiękczy niejedno serce. Dlatego wybierając tusz, postarajmy się, by maksymalnie podkreślał i w sposób naturalny przedłużał rzęsy.

Trudny wybór


W sklepach na półce z maskarami leży od kilku do kilkunastu tajemniczych opakowań. Jeżeli nie mamy swojego ulubionego tuszu, wybór może okazać się trudny. Maskary różnią się między sobą zarówno samym tuszem, jak i szczoteczką, za pomocą której nakładamy produkt na rzęsy. Od kształtu, gęstości, grubości i materiału, z jakiego jest wykonana szczotka, zależy efekt uzyskiwany po nałożeniu na oczy. Warto więc przetestować szczoteczki przed zakupem.

Należy również uważnie zapoznać się z cechami samego tuszu. Może on być hipoalergiczny, wodoodporny, jednocześnie wydłużający i pogrubiający. Producenci często też zamieszczają orientacyjnie podany czas trwałości makijażu.

Trzeba pamiętać, że najlepsze tusze do rzęs nie tylko powodują wydłużanie, ale również dodają objętości, jak na przykład tusz wydłużający Maybelline. Tusze wodoodporne zarówno latem (kiedy się pocimy), jak i jesienią (gdy pada deszcz) gwarantują nam trwałość makijażu i nie rozmazują się.

Jak aplikować maskarę?


Jeśli już dokonamy wyboru i zakupimy tusz przed jego użyciem, trzeba wiedzieć, jak go aplikować. Tusze wydłużające dobrze jest nałożyć na wcześniej popudrowane i wyczesane rzęsy. Dzięki temu tusz wydłuży maksymalnie rzęsy i pogrubi je w sposób naturalny.

Aplikację tuszu należy rozpocząć u nasady rzęs i jednym, powolnym, posuwistym ruchem przeciągnąć szczoteczkę aż do końców. Po to, by uzyskać efekt zalotnego spojrzenia, można rzęsy podkręcić. Jeśli po pierwszej aplikacji rzęsy są za mało wydłużone, możemy odczekać pięć minut i nałożyć drugą warstwę. Nie jest natomiast zalecane pokrywanie trzykrotne, ponieważ tusz może się osypywać i posklejać rzęsy. Z tego samego powodu nie powinno się makijażu poprawiać w ciągu dnia – efekt może być przeciwny do zamierzonego i posklejane, zbyt grubo pokryte tuszem oczy będą wyglądały groteskowo.

Kolorystyka


Do wyboru jest wiele kolorów tuszu. Klasyczne – czarne i brązowe zabarwiają rzęsy w sposób naturalnie pasujący do karnacji skóry. Jednak można pokusić się o odrobinę ekstrawagancji, używając maskary w kolorze czerwonym, zielonym czy niebieskim. Najlepszy efekt te kolory dają nałożone na jasne rzęsy. Brunetki muszą użyć dwóch warstw tuszu, by był on widoczny. Jeśli ktoś preferuje makijaż naturalnie wyglądający i nierzucający się w oczy, może wybrać tusz bezbarwny, który optycznie nie pogrubi rzęs, ale skutecznie je wydłuży i podkręci.

Efekt końcowy
To, jak wygląda nasza twarz po makijażu, zależy nie tylko od użytego tuszu. Jednak sposób, w jaki akcentujemy rzęsy, ich kształt, kolor i długość wpływają na to, jak postrzegane są oczy. A te, jak wiadomo, są zwierciadłem duszy, która zasługuje na piękną oprawę.

Efekt zalotnych oczu dzięki tuszowi wydłużającemu rzęsy

Źródło/Foto: Mat. prasoweDodał(a): Magdalena Tokarczyk , Poniedziałek 01.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Anonim
Tusz jest bardzo ważny i trzeba go prawidłowo nakładać. Jednak rzęsy też muszą być naturalnie piękne ;) dlatego codziennie wieczorem smaruję je serum Biotebal rzęsy xxl i pięknie rosną, a przy tym są grubsze i bardziej elastyczne.
Dodano: 2017-07-26 23:44:16 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja też mam długie ale nie tak czarne i grube jak bym chciała, dzięki tuszowi moje spojrzenie robi się bardziej wyraziste
Dodano: 2014-12-15 18:12:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nie muszę wydłużać rzęs bo naturalnie są długie, myślę nawet że zbyt długie. Ale jeśli ktoś czuje taką potrzebę to proszę bardzo...
Dodano: 2014-12-15 14:13:47 Zgłoś nadużycie
Anonim
Czasami lubię pomalować sobie rzęsy maskarą inną niż czarną, np lubię kolor fioletowy, pasuje on do mojej ciemnej karnacji. Irmina
Dodano: 2014-12-14 02:51:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
Czasami lubię pomalować sobie rzęsy maskarą inną niż czarną, np lubię kolor fioletowy, pasuje on do mojej ciemnej karnacji. Irmina
Dodano: 2014-12-14 02:50:00 Zgłoś nadużycie
Anonim
Zalotne rzęsy, zalotne spojrzenie, zalotna postawa. Powiem jako facet, że już się na to nie łapie. Dla mnie jest najważniejsze jak kobieta ma pod sufitem. Nie szata czyni człowieka, choć wiem, że wielu szefów o tym nie wie. :P
Dodano: 2014-12-13 17:06:26 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja używałam tuszów wielu marek, również z tej wyższej półki, ale najlepszym okazał się Zig Zag Volume marki Bella. Zaprzysięgłam mu dozgonną miłość i nigdy nie zdradzę go z żadnym badziewiem;D
Dodano: 2014-12-07 19:41:36 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×