Elegancko i efektownie

Święta to czas spotkań z najbliższymi. W takim momencie każda z nas chce pięknie wyglądać. Jak się uczesać? Najłatwiej wymodelować krótkie włosy. Większy dylemat mają panie o włosach średniej długości i długich. Specjalnie dla nich prezentujemy trzy efektowne fryzury.

Eleganckie i stylowe fryzury

GRA KONTRASTÓW

Wyrafinowana fryzura, wprost wymarzona na elegancki wieczór. Po mistrzowsku łączy nowoczesność i klasykę. Odpowiednia dla osoby o długich włosach. Eksponuje ładny owal twarzy.

Jak to zrobić?

1. Umyte włosy delikatnie osusz ręcznikiem. Następnie wetrzyj w kosmyki preparat wygładzający powierzchnię włosów. Dokończ suszenie. Zaczesz pasma gładko do tyłu. Następnie, rozpoczynając od czubka głowy, wyznacz trójkątną grzywkę. Pozostałe włosy zbierz w koński ogon. Podziel go na duże pasma i zakręcaj każde z nich na grubą
lokówkę.

2. Teraz za pomocą szpilek lub wsuwek podepnij pasma włosów wokół kucyka. Grzywkę również podkręć na grubej lokówce, a następnie zawiń ją i przypnij wsuwką na wysokości skroni. Tak przygotowaną fryzurę utrwal bardzo mocnym lakierem. Włosy powinny lśnić, więc dla lepszego efektu użyj dodatkowo nabłyszczacza w sprayu, który będzie odbijał światło.

KOK Ấ LA RZYMIANKA

Elegancko i efektownie 2a.jpgOto propozycja całkowitej metamorfozy dla pań, które na co dzień noszą długie włosy, rozpuszczone lub związane gumką. Jeżeli chcesz wyeksponować smukłą szyję, uczesz włosy w ten piękny kok. 

Jak to zrobić?

1.  Zacznij od umycia i wysuszenia włosów. W czasie suszenia "wyciągaj" pasma za pomocą grubej okrągłej szczotki. Następnie zwiąż wszystkie włosy w koński ogon i podziel go na dwa pasma. Specjalnym grzebieniem natapiruj jedno z nich, co pozwoli uzyskać większą objętość koka. Potem skręć je wokół własnej osi tak, aby utworzyła się kula. Upnij ją starannie wsuwkami.

2. Drugie pasmo posłuży do okręcenia wcześniej utworzonego kulistego koka. Zrób to ściśle, ale na tyle delikatnie, aby nie zburzyć fryzury. Włosy przypnij wsuwkami. Następnie opleć aksamitną wstążką podstawę koka. Przypnij ją szpilką od spodu. Na koniec użyj wosku wygładzającego w sprayu, by żaden włosek nie odstawał od uczesania. Całość utrwal lakierem do długich włosów.


Dodał(a): Magdalena Milewska , Piątek 16.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
szyszka094
ładne ładne, ale chyba nie każdy ma czas bawić sie w robienie koków, tym bardziej w dzień wigilii. Raczej każdy ma cały dzień aż do ostatniej chwili dużo pracy
Dodano: 2011-12-24 14:22:56 Zgłoś nadużycie
Audrey
super fryzurki:)
Dodano: 2011-12-16 15:10:29 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×