Fryzury dla osób z kwadratową twarzą

Jakie mogliby Państwo polecić fryzury dla osób o kwadratowej twarzy?

Fryzury dla osób z kwadratową twarzą

Fryzury dla osób z kwadratową twarzą
Dobór odpowiedniej fryzury to sprawa indywidualna. Każdej kobiecie zależy na tym, żeby wyglądać idealnie. Od wielu lat jestem fryzjerem i jeszcze nie spotkałem się z klientką, która nie miałaby świadomości, jak ważne jest zgranie fryzury z kształtem twarzy. Tylko fryzura dobrana właściwie do twarzy pomoże uzyskać ten efekt i zdziałać cuda. Z mojego doświadczenia wynika również, że kobiety nie potrafią obiektywnie ocenić swojego kształtu twarzy. Najczęściej określają swoją buzię jako okrągłą – nie wiem skąd ta zależność.

Kliknij i zobacz modne fryzury na jesień!

Wyróżnia się cztery podstawowe kształty: twarz kwadratową, owalną, trójkątną i okrągłą. Jeśli nie wiesz, jaką Ty posiadasz, zrób ćwiczenie: stań przed lustrem i pomadką obrysuj obwód swojej twarzy i porównaj kształt do którejś z figur. Twarz kwadratowa charakteryzuje się taką samą szerokością kości brody, czoła i policzków. Zazwyczaj osoby o takim kształcie twarzy mają szeroko rozstawione oczy i niskie czoło. Dobierając fryzurę do twarzy kwadratowej, musimy przeanalizować następujące rzeczy: jak dobrać jej formę, żeby jeszcze bardziej jej nie poszerzyć, jak wysmuklić policzki i zaokrąglić buzię.


Kliknij i poznaj fryzury, które cię wyszczuplą


Dla kobiet z kwadratową buzią zabronione są regularne, geometryczne fryzury o długości w okolicach brody i policzków oraz ciężkie grzywki skracające optycznie twarz. Proponuję również unikać mocno wyprostowanych włosów, im więcej w nich ruchu (delikatne fale, wywinięte końce), tym lepiej. Dobieranie fryzury do kwadratowej twarzy ma na celu optyczne wydłużenie jej i retuszowanie zbyt regularnej linii podbródka. Idealnym pomysłem na takie fryzury jest wprowadzenie asymetrii. Wszystkie nieregularne cięcia dobrze spełnią swoją rolę.

Zobacz ozdoby do włosów, którymi zachwycisz wszystkich!

Asymetryczne grzywki doskonale wyciągają buzię i burzą regularne rysy twarzy, wprowadzając trochę owalu. Loki również łagodzą rysy twarzy przez swoją nieregularność i objętość. Kobiety, które mają problem z dobraniem fryzury do twarzy kwadratowej, a nie lubią się w asymetriach, powinny pomyśleć o dłuższych włosach – z lekko wycieniowanymi kosmykami okalającymi brodę. Kiedy macie ochotę spiąć włosy, pamiętajcie o tym, że gładkie uczesanie wydobędzie mankamenty zbyt regularnych rysów. Zawsze wtedy wypuśćcie kilka kosmyków z upięcia. Powodzenia.

Więcej na temat modnych fryzur znajdziesz tutaj!

Styliści zachęcają do eksperymentowania z nowymi fryzurami, zwłaszcza z krótkimi cięciami. Znakomicie podkreślają one kształt twarzy, a nawet mogą wykreować Twój zupełnie nowy wizerunek!

ID galerii:640


Krzysztof KuleszaEkspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia

Fot. Inga Chawa

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 10.12.2012 (aktualizacja: 2012-12-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×