Fryzury dla suchych włosów

Jakie fryzury wybrać, jeśli mamy suche włosy radzi Olga Sobocińska, Główna Stylistka Fryzur KMS California w Polsce.

fryzury dla suchych włosów

Z doświadczenia wiem, że to nie lada wyzwanie przekonać klientkę do zmiany fryzury, nawet jeśli doskonale zdaje sobie sprawę, że ma suche włosy. Często włosy są suche w wyniku błędów w stylizacji, nieodpowiednich produktów, jakie stosujemy, niedostatecznego nawilżenia. Jeśli odbudowa i regeneracja uszkodzeń nie pomaga, powinnyśmy pomyśleć o zmianie fryzury, a także koloru.

Najczęstszym błędem jest zapuszczanie włosów, które są suche. Takie włosy kruszą się na końcach, przez co nie widać, by ich długość się zwiększała. Wówczas moje klientki najczęściej mówią: "Moje włosy nie rosną!". Nic bardziej błędnego – widać po odroście, że rosną, ale nie są w stanie utrzymać długości na końcach i się łamią. Takie fryzury powinny być skrócone o długość tych kruszących się, zniszczonych włosów. Stosując odpowiednie produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów, po takim zabiegu na pewno będziemy widzieć, jak szybko odrastają nam włosy. Regularnie rozjaśniane włosy także powinny być poddawane fachowemu strzyżeniu, gdyż tylko pozbywanie się suchych końcówek pozwoli utrzymać schludny wygląd fryzury.

Włosy suche z natury (np. kręcone) powinny być zawsze pielęgnowane odpowiednimi produktami. Jeśli zależy nam na zachowaniu długości, powinny być to fryzury równe, niecieniowane, dające efekt grubości. Warto zwrócić uwagę na fakt, że szczególnie w przypadku suchych włosów możemy mieć problem z włosami w bocznych partiach głowy (okolice ucha, skroni). Tam włosy z reguły są bardziej uwrażliwione i suche. Tworząc fryzury półdługie powinno się unikać "pazurowania" tych elementów, cieniowania boków. Pełniejsze warstwy dadzą efekt większej objętości i grubości.

Czasami mamy do czynienia z włosami grubymi, odpornymi na uszkodzenia, jednak ich tekstura jest szorstka, a włosy w dotyku są niesamowicie suche. Właściciele takiego rodzaju włosów określają je czasem jako szczecinę. To specyficzny rodzaj włosa, który "pije" każdą odżywkę i jakby nigdy nie można ugasić jego pragnienia! Ten rodzaj włosów nie powinien być strzyżony zbyt krótko, ponieważ na pewno kosmyki będą sterczały w różnych kierunkach, bez odpowiednich produktów nie damy rady ich ujarzmić. Półdługa fryzura, pełna, lekko wycieniowana na długości umożliwi łatwą stylizację.

W żadnym przypadku nie powinnyśmy godzić się na degażowanie włosów (strzępienie specjalnymi nożyczkami). Taka czynność uwypukli suchość włosów, da efekt kruszenia się, a pojedyncze włosy będą odstawały od powierzchni fryzury.  W każdym jednak przypadku, nawet jeśli zdecydujemy się na radykalną zmianę fryzury eliminującą zniszczone włosy, musimy pamiętać o tym, by regularnie je odżywiać i poprawiać ich stan.


Olga Sobocińska

Ekspert MilionKobiet.pl: Olga Sobocińska
Główna Stylistka Fryzur KMS California w PolscePrzeczytaj również:

Puszyste? Naturalnie! 

Zapleć sobie warkocz

Najmodniejsze fryzury sezonu


Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Piątek 24.02.2012 (aktualizacja: 2012-02-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×