Hit sezonu SHAG

Rozwiane włosy są na topie! Gwiazdy pokochały fryzury w nowym swobodnym stylu, Weź z nich przykład i też uczesz się na luzie. Wykonanie modnej twarzowej fryzurki nie zajmie ci dużo czasu.

Hit sezonu SHAG

Po polsku shag to po prostu artystyczny nieład. Oznacza spontaniczność i kontrolowany luz. To styl bardzo kobiecy, dlatego już wcześniej pojawiał się w trendach – ale nie jako numer jeden. Teraz nadeszła jego pora! Fryzura tego typu sprawia wrażenie włosów rozwianych wiatrem. Doskonale wygląda, gdy masz balejaż. Charakteryzuje się kosmykami wywiniętymi w różne strony, brakiem przedziałka i większą objętością włosów. Pasuje zarówno do twarzy trójkątnej (Victoria Beckham), jak i okrągłej (Grace Gummer) czy podłużnej (Natasza Urbańska). Czesz się tak, kiedy nie masz czasu na żmudne układanie fryzury za pomocą szczotki.  

Fryzura dla każdej z nas

Twarzowy shag wyczarujesz niezależnie od rodzaju swoich włosów. Możesz mieć cienkie albo grube kosmyki, mniej czy bardziej pocieniowane, a nawet równo przycięte. Sedno tkwi w trafnie dobranej stylizacji. Oto kilka wariantów do wyboru:

Gdy masz włosy cieniowane: Shag to styl, w którym dominuje lekkość i naturalność. Dlatego nie powinnaś obciążać włosów nadmiarem kosmetyków. Do stylizacji użyj tylko pianki dodającej objętości. Wmasuj kosmetyk w wilgotne włosy. Potem pochyl głowę do przodu i susz suszarką, kierując strumień na włosy u nasady. Gdy na czubku będą już suche, wyprostuj się. Susz wszystkie kosmyki jednocześnie, delikatnie ugniatając je palcami. Następnie spryskaj nową fryzurę lekko utrwalającym lakierem. W efekcie uzyskasz odrobinę chaotyczne, delikatnie zagniecione, ale puszyste włosy. Możesz też wybrać bardziej czasochłonny sposób czesania, który polecamy szczególnie przed imprezą czy randką. Wilgotne włosy (u samej nasady) spryskaj sprayem dodającym objętości. Potem na bardzo grube wałki zakręć kilka większych pasemek, tak by wywinęły się na zewnątrz. Pozwól włosom wyschnąć bez suszarki. Zdejmij wałki i rozczesz kosmyki palcami. Na koniec użyj średnio utrwalającego lakieru. Dzięki wałkom uzyskasz zgrabnie wymodelowane na zewnątrz kosmyki. Fikuśne uczesanie zwiększa objętość włosów. Trochę trudniejszy w ułożeniu, ale z pazurem jest shag stylizowany prostownicą. Umyj włosy i w wilgotne wetrzyj piankę zwiększającą objętość. Bardzo dokładnie wysusz je suszarką. Potem wydziel kilka grubszych pasm wokół głowy. Każde odginaj prostownicą: zaczynaj od połowy długości pasma i kieruj ruch w przeciwną stronę niż przy tradycyjnym prostowaniu. Każde z tych pasm utrwal minimalną ilością gumy stylizującej.

Gdy masz włosy prosto przycięte: Jeśli masz dłuższe, proste i gęste kosmyki, to zastosuj sztuczkę: upnij koczek (lub kucyk) i dokładnie go uładź. Potem z dość bliskiej odległości kieruj strumień zimnego powietrza z suszarki na uczesanie. Nie bój się! W trakcie powiewu niektóre kosmyki "uciekną" z upięcia, inne ułożą się trochę inaczej. Właśnie taki efekt jest pożądany. Zbyt odstające pasma ułóż tak, jak chcesz. Na koniec utrwal całość mocniejszym lakierem. Taki styl fryzury pasuje na spotkanie z przyjaciółmi czy wieczorową zabawę. Włosy układają się swobodnie, a początkowo nudny koczek czy zwykły kucyk staje się ciekawszy.  

Nieład prosto z Londynu

Spodobał ci się styl shag i chciałabyś na co dzień wyglądać jak Victoria Beckham? W takim razie czeka cię wizyta u fryzjera, żeby wymodelować sobie podobną fryzurę. Jeśli masz cienkie włosy, w salonie jedynie lekko je podetną metodą "nacinania" końcówek. Polega ona na strzyżeniu tzw. chińskim nożem. Sprawia, że delikatnie wycieniowane włosy wydają się gęstsze. Natomiast grube kosmyki trzeba wycieniować mocniej za pomocą brzytwy. Shag z salonu ułożysz potem sama w minutę. 

Foto: BE&W
Tekst: Agata Kozielska
Konsultacja: Wioleta Truchlewska, fryzjer stylista marki Artègo
Dodał(a): Edyta Zlomaniec , Piątek 30.09.2011 (aktualizacja: 2012-03-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Audrey
może być ciekawie - taki "artystyczny nieład":D:D:D
Dodano: 2011-09-30 17:08:12 Zgłoś nadużycie
paula2509
moja obecna fryzura mi się podoba:)
Dodano: 2011-09-30 15:22:06 Zgłoś nadużycie
minium
...spontaniczny nieład utrwalony mocnym lakierem, to sie chyba kołtun nazywa;-)...taaa...hit sezonu to będzie napewno.
Dodano: 2011-09-30 03:40:58 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×