Jak dbać o długie włosy?

Jesteś posiadaczką długich włosów i zastanawiasz się jak powinna wyglądać ich właściwa pielęgnacja? Zapoznaj się z poradami naszego eksperta!

Jak dbać o długie włosy?

Jak dbać o długie włosy?


Długie włosy są ozdobą każdej kobiety, pod warunkiem że są zdrowe i lśniące. Takie włosy mają tendencję do łamania się i rozdwajania na końcach, dlatego trzeba je odpowiednio pielęgnować. Długie włosy są podatne na złamania. Ich właścicielki narzekają też na rozdwojone końcówki. Jeśli do tego dojdzie, pozostaje nam tylko skrócić fryzurę, dlatego starajmy się nie dopuścić do takiej sytuacji.

Rozdwojone końcówki regularnie podcinajmy u fryzjera, przynajmniej raz na dwa miesiące.
Do pielęgnacji długich włosów należy stosować szampony i odżywki specjalnie dla nich przeznaczone, które nie będą ich zbytnio obciążać, a jednocześnie zapewnią intensywną pielęgnację końcówek. Właścicielki takich włosów muszą je myć szamponem dwa, a nawet trzy razy – w zależności od długości. Warto kupić 2-3 różne szampony (np. oczyszczający, wygładzający lub regenerujący) i stosować je na zmianę.

Dbajmy o dokładne spłukanie szamponu, a w czasie mycia starajmy się delikatnie nałożyć specyfik na włosy, masując je. Odpowiednią odżywkę nakładajmy kilka centymetrów od nasady włosa. Na zniszczone końcówki nakładamy specjalne serum. Długie włosy wymagają stosowania nie tylko szamponu i odżywki, ale też dodatkowych balsamów i masek. Pamiętajmy, że inne stosujemy na włosy u nasady, a inne na końcówki.

Jak dbać o długie włosy?

Jak dbać o długie włosy?


Susząc włosy, nie trzemy ich intensywnie ręcznikiem, ale dociskamy go do mokrych włosów lub zawijamy je w ręcznik jak w turban. Umytych włosów nie związujemy gumką, ale pozwalamy im naturalnie wyschnąć. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Właścicielki długich włosów często modelują je przy pomocy suszarki lub układają prostownicą. Niestety niszczy to włosy, dlatego starajmy się ograniczyć te zabiegi do minimum i używać do nich specjalnych kosmetyków do ochrony włosów przed wysoką temperaturą, np. sprejów lub mgiełek, które ochronią je przed uszkodzeniem.
Oszczędnie używajmy kosmetyków do stylizacji, które obciążają włosy i nie pozostają bez wpływu na ich strukturę. Wybierajmy raczej delikatne pianki i specyfiki.

Katarzyna Poniatowska-Miłek.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl

Katarzyna Poniatowska-Miłek

Stylistka GOLDWELL, salon Milek Design z Warszawy
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 10.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
zabunia
moja fryzjerka poleciła mi jedwab do włosów, któremu jestem wierna już od kilku lat, najlepiej wmasować w końcówki a zobaczycie, że nie będą się rozdwajały, kupuję hurtowo na trena.pl i wychodzi znacznie taniej niż w stacjonarnych drogeriach :)
Dodano: 2015-09-07 15:01:33 Zgłoś nadużycie
Szarli
Ja jestem wierna markom pantene, bed hed i przede wszystkim Biovaxowi, jeżeli chodzi o włosy. Zabójcza jest ich seria z proteinami mleka "latte".
Dodano: 2014-01-31 19:46:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×