Jak dbać o paznokcie, żeby szybciej rosły?

Twoje paznokcie są tak krótkie, że prawie ich nie widać? A może co chwilę się łamią? Poznaj nasze sprawdzone rady i dowiedz się, jak o nie prawidłowo dbać, by były piękne, długie i zdrowe!

paznokcie-074a8888152ea169132b1ca0024cb508_6e19b3.jpg

Każda z nas chciałaby móc pochwalić się pięknymi, długimi paznokciami bez żadnych niedoskonałości. 

Do uzyskania takiego efektu potrzebna jest nam jednak odpowiednia pielęgnacja zarówno samych paznokci, jak również dłoni. Zastanawiasz się jak dbać o paznokcie, żeby szybciej rosły? Oto nasze sprawdzone rady!


Jak dbać o paznokcie krok po kroku

1. Zacznij od wewnętrznego odżywienia paznokci. Jeśli bowiem będziesz się dobrze odżywiać oraz dostarczać organizmowi odpowiednich składników mineralnych i witamin, twoje paznokcie będą piękne, długie i mocne. Co jeść, aby mieć piękne paznokcie? Na płytki paznokciowe świetnie zadziałają zielone warzywa, takie jak brokuły, brukselka, szpinak, a także pestki z dyni, ryby, banany i kiełki!

2. Wykorzystaj moc suplementów. Wzrost paznokci przyspieszysz, jeśli będziesz piła lub przyjmowała w tabletkach ziele skrzypu i pokrzywy. Pamiętaj jednak, aby po pewnym czasie zażywania suplementów robić sobie w tym kilkumiesięczne przerwy, bo na dłuższą metę, po pierwsze, mogą ci zaszkodzić (zwłaszcza pokrzywa), a po drugie możesz się też uodpornić na ich działanie. 

3. Oliwa zamiast odżywek. W uzyskaniu szybszego wzrostu paznokcia pomoże ci oliwa z oliwek. Mówi się, że nie ma na rynku kosmetycznym lepszej odżywki do paznokci, niż po prostu naturalna oliwa. Dlatego, tak często, jak tylko możesz i jest ci wygodnie, nakładaj na patyczek kosmetyczny kilka kropli oliwy z oliwek i smaruj nim płytki paznokci. Jak dbać o paznokcie, żeby były długie

Gdy już uda ci się zapuścić długie paznokcie i odpowiednio je odżywić, warto, aby takie zostały - piękne, długie, odżywione. Jak zatem dbać o nie na co dzień, aby nie łamały się i nie rozdwajały?

Do codziennych czynności, takich, jak sprzątanie czy gotowanie, zawsze zakładaj rękawiczki ochronne. Sięgaj również po delikatne detergenty do zmywania naczyń lub sprzątania - z dodatkiem pielęgnującego dłonie i paznokcie balsamu, który złagodzi skutki wykonywania tych czynności.

Jeśli chcesz, możesz też spróbować wykonywać... ćwiczenia na piękne paznokcie. O co w nich chodzi?

To czynności, które mają imitować dotykanie palcami instrumentów. Stwierdzono bowiem, że paznokcie szybciej rosną osobom, które na co dzień grają na jakimś instrumencie. Jak imitować ten ruch? Dotykaj kilkakrotnie opuszkiem każdego palca do opuszka kciuka i powtarzaj to kilka razy. 

zdjęcie: Thinkstock  Dodał(a): Natalia Fijał , Piątek 22.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Jestem zdania, że opiekę nad paznokciami warto powierzyć specjalistom. Nad moimi czuwa Pani z SCM estetic, w Krakowie. Jestem fanką klasycznego manicure - uważam, że wygląda elegancko, z klasą.
Dodano: 2017-08-31 21:03:36 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dla mnie najlepsze porady są na http://www.lafoto.pl/jak-dbac-o-paznokcie/ dzieki nim odbudowałam płytkę po hybrydach
Dodano: 2017-08-18 17:20:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
Znalazłam kilka świetnych zasad dbania o paznokcie! Znasz je wszystkie? http://prowital.pl/jak-dbac-o-paznokcie-podstawowe-zasady/
http://prowital.pl/jak-dbac-o-paznokcie-podstawowe-zasady/
Dodano: 2017-07-17 16:13:57 Zgłoś nadużycie
Anonim
porady ok. ale nie mogliście dać zdjęcia zdrowych NATURALNYCH paznokci zamiast tych sztucznych pazurów?
Dodano: 2016-07-22 19:48:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×