Jak dbać o przedłużone włosy?

Kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów doczepianych typu clip-in.

jak-dbać-o-przedłużone-wlosy.jpgZawsze marzyły ci się długie i gęste włosy, ale natura wiele dobrego ci dała, ale akurat tego ci poskąpiła? Nic straconego. Istnieją sposoby, jak przedłużyć i zagęścić włosy. Zawsze możesz je sobie doczepić metodą clip-in. To bardzo prosty sposób, który polega na doczepianiu pasm za pomocą klipsów. Włosy nie są ani klejone, ani zaplatane - a takie zabiegi często niszczą włosy. W dodatku bardzo łatwo je się zakłada i ściąga. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na przedłużenie włosów właśnie tą metodą. 

Jak o każde włosy, tak i te doczepiane clip-in wymagają specjalnej pielęgnacji. Zobacz, jak powinnaś dbać o przedłużane włosy - syntetyczne i naturalne.

 POLECAMY: Jak dbać o długie włosy?

1. JAK DBAĆ O WŁOSY DOCZEPIANE WŁOSY CLIP-IN naturalne?

MYCIE WŁOSÓW: Myj doczepiane włosy tak rzadko, jak to tylko możliwe. Najlepiej raz na 15-20 założeń. Przed myciem usuń wszystkie kołtuny, możesz do rozczesywania pasm użyć jedwabiu. Wybierz szampon do włosów cuchych lub zniszczonych. Zmocz włosy ciepłą wodą i delikatnie nanieś na nie małą ilość szamponu ruchem od szczytu pasma do samych końcówek. Staraj się nie moczyć szycia taśm, na których znajduje się odrobina kleju. Gdy umyjesz włosy, spłucz je ciepłą wodą tak, by nie pozostał na nich szampon. 

ROZCZESYWANIE: Do czesania włosów używaj szczotki lub grzebienia o rzadko ułożonych ząbkach i czasz je od nasady do końcówek - zawsze w tym kierunku. Unikaj szczotek z włosia, jeśli rozczesujesz mokre włosy. 

ODŻYWKI: Włosy doczepiane są martwe, dlatego nie potrzebują odżywek. 

OLEJE I MASKI: Są jak najbardziej wskazane. 

PROSTOWANIE/SUSZENIE: Naturalne włosy doczepiane możesz i prostować, i suszyć suszarką, a nawet podkręcać lokówką. Nie polecamy tylko wykonywać takich zabiegów zbyt często. 

POLECAMY: Jak ochronić włosy przed zniszczeniem?

2. JAK DBAĆ O WŁOSY DOCZEPIANE WŁOSY CLIP-IN SYNTETYCZNE?

MYCIE WŁOSÓW: Podobnie jak w przypadku włosów naturalnych - doczepianych włosów syntentycznych nie zalecamy myć ich często. Używaj do ich czyszczenia łagodnych szamponów. Nanoś odrobinę płynu na włosy ruchem od nasady do samych końcówek. 

SUSZENIE WŁOSÓW: Nie używaj suszarki! Mogłaby zniszczyć włosy. Najlepiej będzie jeśli wyciśniesz nadmiar wody z włosów w ręcznik i pozostawisz je do samoistnego wyschnięcia. 

ELEKTRYZOWANIE SIĘ WŁOSÓW: Jeśli po myciu włosy się puszą i elektryzują - użyj specjalnego kosmetyku antystatycznego.  

POLECAMY: Jak pielęgnować farbowane włosy?

Źródło: MilionKobiet.pl, doczepiane.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 04.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
anka7
Jakich kosmetyków używacie do pielęgnacji włosów? Czy są to tego typu kosmetyki- https://www.pro-sprzet.pl/category/produkty-do-stylizacji-wlosow ?
Dodano: 2018-09-04 17:40:52 Zgłoś nadużycie
klaja20
Bardzo dobrze, że trafiłam na ten artykuł, ponieważ interesuje się właśnie doczepieniem z tym rodzajem włosów i nawet znalazłam sklep, w którym dostanę naturalne kosmyki -http://remy-hair.pl/wlosy-clip-in/ . Myślałam, że pielęgnacja jest ich bardziej skomplikowana. Cieszę się, że tak nie jest, zapiszę się na przyszły miesiąc na taki zabieg ;p .
Dodano: 2018-06-23 10:57:28 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×