Jak dbać o włosy blond?

Kilka porad dla blondynek - zarówno naturalnych, jak i farbowanych.

jak-dbac-o-blond-wlosy.jpgWłosy blond mogą być Twoją największą ozdobą, pod warunkiem, że zapewnisz im odpowiednią pielęgnację. Tylko zdrowe, wypielęgnowane pasma mogą sprawić, że Twoja fryzura będzie przykuwała wzrok. Mężczyźni kochają blondynki!

 POLECAMY: Jaki makijaż dla blondynki?

Zobacz, jak zadbać owłosy koloru blond. Przedstawiamy kilka metod pielęgnacji. 

1. JAK DBAĆ O NATURALNE WŁOSY BLOND?

Jeśli masz włosy koloru blond, to pewnie największą Twoją zmorą są puszące się i/lub suche włosy. To są najczęstsze problemy z włosami, jakie mają blondynki. Na szczęście można temu zaradzić - w przypadku tego typu włosów wspaniale sprawdza się olejowanie. Możecie użyć do tego specjalnych mieszanek, jakie dostaniecie w każdej drogerii albo wykorzystać olej, który macie w domu (to już wersja ekstremalnie kryzysowa!). 

Staraj się przynajmniej raz w miesiącu zaserwować swoim włosom odpoczynek w postaci regenerującej maski czy odżywki. Możesz też płukać włosy domowymi płukankami, np. z octu jabłkowego czy malin - pomagają walczyć z wysoką porowatością włosów. 

Postaraj się także kupić do włosów szampon na bazie rumianku lub miodu - powinien dodać włosom blasku i podkreślić ich złoty kolor. 

POLECAMY: Mężczyźni wolą blondynki?

2. Jak dbać o farbowane włosy blond?

Pofarbowałaś włosy na blond i zauważyłaś, że przetłuszczają się szybciej, niż wtedy, gdy miałaś inny kolor włosów? To normalne. Jeśli nie chcesz codziennie myć włosów, recepta jest jedna -polecamy suche szampony. Nie dość, że nie wypłuczesz szybko koloru (co zrobiłby zwykły szampon), to nie powinno być też widać białych śladów po nakładaniu szamponu. 

Poza tym - wybieraj kosmetyki, które są dedykowane farbowanym włosom blond. Zadbaj też o ich odpowiednie nawilżenie. Stosuj olejki, mgiełki i regenerujące maski.  

3. Jak dbać o długie włosy blond?

Przede wszystkim podcinaj regularnie końcówki włosów (co najmniej raz na 2 miesiące). Staraj się też nie prostować końcówek ani nie nadużywać suszarki. W przeciwnym razie zniszczysz końcówki i trudno będzie o zdrowy, ładny wygląd włosów. 

Postaraj się myć długie włosy dwa lub trzy razy w tygodniu. Nie wycieraj ich ręcznikiem i nie pocieraj tylko dociskaj delikatnie ręcznik do powierzchni włosów. 

WIĘCEJ: Jak dbać o długie włosy? Kilka praktycznych wskazówek

4. JAK DBAĆ O krótkie WŁOSY blond?

Jeśli masz krótkie włosy - nie wcieraj we włosy codziennie żelu i nie ich na każde wyjście spryskuj lakierem! Pamiętaj też, że żel najlepiej jest nakładać na mokre włosy - wtedy nadasz fryzurze naturalnego wyglądu. Z kolei gumę do włosów i pastę stosuj na suche włosy. 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 15.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×