Jak dobrać odpowiedni kolor szminki ?

Zastanawiasz się, w jaki sposób dobrać odpowiedni kolor pomadki do swojego typu urody? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Jak dobrać odpowiedni kolor szminki ?

Jak dobrać odpowiedni kolor szminki ?Aby dobrać odpowiedni kolor pomadki w pierwszej kolejności należy określić czy jesteśmy ciepłym, czy chłodnym typem urody. Ciepła makowa czerwień będzie idealna dla typu wiosna i jesień, chłodne malinowe odcienie czerwieni najlepiej prezentują się u lata i kolorystycznej zimy. Jeśli biel zębów pozostawia wiele do życzenia należy unikać pomadek zawierających fioletowe pigmenty.

Kliknij i poznaj makijażowy trend: połyskujące powieki!

Uniwersalnym kolorem pomadki, który sprawdza się u większości kobiet jest herbaciany odcień różu. Kolor szminki powinien być spójny z całością makijażu. Do szarości, grafitów i granatów idealnie sprawdzają się wszystkie odcienie tej barwy aż po fuksję. Do brązów można skomponować pomadkę w odcieniu brudnego lub brzoskwiniowego różu.

Więcej na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!

Każda kobieta ma inny naturalny koloryt ust, w związku z czym decyzje o wyborze tego właściwego powinno się zawsze podejmować po wcześniejszym przetestowaniu na ustach. Naturalnie i ciemne, będą przebijały przez jaśniejsze odcienie pomadki, nawet jeśli będzie ona miała wysoki stopień krycia. Wówczas lepiej użyć ciemniejszej pomadki w odświeżającej barwie lub bezbarwny błyszczyk. Wszelkiego rodzaju brązy podobnie jak perłowe odcienie na ustach są zdecydowanie nieaktualne.

Nawet największe gwiazdy lubią czasami zrezygnować z makijażu i pokazać swoje prawdziwe, naturalne oblicze. Zapraszamy do obejrzenia galerii i zdecydowania, która z nich najlepiej prezentuje się bez kilogramów tapety!

ID galerii:901


Kasjana SerafinEkspert MilionKobiet.pl

Kasjana Serafin

EKSPERT URODY Kosmeterii

Product Trainer marek: LUMENE oraz PRESTIGE COSMETICS

Foto główne: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 15.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×