Jak działa botox?

W jaki sposób działa botox i gdzie można go wstrzyknąć wyjaśnia Lubomir Lembas – specjalista chirurgii plastycznej.

Jak działa botox?

Jak działa botox?Toksyna botulinowa
(potocznie nazywana botoxem) powoduje osłabienie działania mięśni mimicznych – co powoduje spłycenie zmarszczek na twarzy. Działanie toksyny botulinowej jest w 100% odwracalne. Trwa ono około 6 miesięcy. Po tym czasie twarz powraca do stanu wyjściowego.

Rutynowo toksyna botulinowa służy do korekty zmarszczek poziomych na czole, pionowych pomiędzy brwiami i tzw. kurzych łapek w okolicy bocznych kątów oczu. Można ją też stosować do zmarszczek wokół ust (zmarszczki palacza), uniesienia kącików ust, korekty owalu twarzy. Ciekawym i bardzo skutecznym wskazaniem jest nadpotliwość – toksyna botulinowa ogranicza wydzielanie potu na stopach, dłoniach, pod pachami.

Ostatnio toksyna botulinowa została zarejestrowana do leczenia migrenowych bólów głowy. Wiele moich pacjentek po zabiegu z botoxem zgłasza mi, że nie mają w ogóle bólu głowy.


Lubomir Lembas


Ekspert MilionKobiet.pl

Lubomir Lembas

specjalista chirurgii plastycznej, LUX MEDPrzeczytaj również:

Operacja powiększenia biustu


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 01.08.2012 (aktualizacja: 2012-07-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
milla
Witam dotychczas byłam wielką przeciwniczką stosowania takich wypełniaczy jakim jest botox,aż do pewnego momentu jak nie trafiłam na odpowiedniego dermatologa,któremu zaufałam efekt jest wyśmienity i utrzymuje się do kilku miesięcy.Botox jest toksyną botulinową typu A,której rola polega na czasowym hamowaniu procesu uwalniania acetycholiny.Dzięki temu powoduje ona rozluźnienie mięśni i redukcję zmarszczek.Po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji roztworu,lekarz nabiera odpowiednią ilośc płynu do strzykawki.Następnie przystępuje do dezynfekcji skóry,po czym wstrzykuje preparat w kilka punktów w obrębie każdego z mięśni odpowiedzialnych za tworzenie zmarszczek.Polecam ELMED Ul.Haffnera 6 SOPOT.Pozdrawiam
Dodano: 2012-08-17 13:27:54 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×