Jak kupować kosmetyki przez internet?

Wiele z nas lubi robić zakupy przez internet. Zobaczcie, na co warto zwracać uwagę!

Jak kupować kosmetyki przez internet

Jak kupować kosmetyki przez internet?


Zalety kupowania przez internet to m.in. oszczędność czasu, większy wybór produktów oraz niższe ceny, jednak wybór nie należy do najprostszych. W Polsce jest już ponad 10 tys. sklepów on-line. Obawa przed korzystaniem z internetowych sklepów wciąż jest jednak duża. Badania wskazują, że aż 49 proc. badanych nie kupuje w sieci, ponieważ nie może dokładnie obejrzeć i ocenić jakości danego produktu, 38 proc. boi się, że otrzyma rzecz inną niż zamawianą, a 32 proc. obawia się problemów z reklamacją.

Do jednych z najczęściej zamawianych produktów należą kosmetyki. Jak je wybierać?

Szukajmy w składzie, czy nie ma składników, które mogłyby wywołać alergię, np. parabenów czy innych konserwantów, które mogłyby nam nie odpowiadać. Jeżeli potrzebujemy kosmetyków, dzięki którym chcemy osiągnąć natychmiastowe i spektakularne efekty, szukajmy aktywnych składników również w ich składzie. Jeśli są one umieszczone w pierwszej linijce, a nie na samym końcu, to są to rzeczywiście kosmetyki intensywne, które powinny dobrze zadziałać - mówi Agnieszka Serkies menadżer SPA Spearside i sklepu internetowego spearside.pl.

Cena powinna być adekwatna do produktu. Pamiętajmy też, że do ceny kosmetyku należy doliczyć koszty dostawy. Na stronie trzeba poszukać również danych sprzedawcy i sprawdzić, czy można się z nim skontaktować.

Ważne, żeby sklep ujawniał swoje dane kontaktowe wraz z adresem siedziby, bo wtedy jesteśmy pewni, że firma istnieje i rzeczywiście kupujemy od zaufanego sprzedawcy. Dobrze jak sprzedawca chwali się, że sklep już jakiś czas istnieje. Dobrze jest także, jeżeli możemy się skontaktować ze sprzedawcą i poprosić o konsultacje. Warto również zapytać, jaka jest możliwość zamawiania produktów. Czy możemy zamówić produkt przez kuriera, który bywa drogi, czy również zamówić drogą pocztową. Jak możemy zapłacić: kartą, przelewem, czy za pobraniem. Dobry sklep zgodzi się na to, żeby zapłacić za pobraniem – wyjaśnia Agnieszka Serkies.

Nie wszystkie kosmetyki zaleca się jednak kupować on-line.

Najtrudniej kupić przez internet zapachy oraz kosmetyki koloryzujące, ponieważ tego typu kosmetyki jednak najlepiej dobiera się już bezpośrednio podczas konsultacji. W tej chwili jest jednak duża możliwość, żeby poznać zapach czy kolor danego produktu bezpośrednio odwiedzając jeden ze sklepów. Później można znaleźć ten produkt w sieci w przystępnej cenie – wyjaśnia Agnieszka Serkies.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, zobaczcie materiał:
Zobaczcie także:


Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg