Jak leczyć cerę naczynkową? Zioła i rośliny, które czynią cuda

Kilka słów o szczególnych zastosowaniach kasztanowca, arniki i dzikiej róży.

cera-naczynkowa-leczenie-ziolami.jpgMasz cerę naczynkową i szukasz remedium na rozszerzone i pękające naczynka krwionośne? Dobrze trafiłaś.

Dziś kilka słów o substancjach, które mogą pomóc ci w walce z tym problemem. To wyciągi z roślin, które być może rosną w twoim otoczeniu. Chociaż są dość popularne, to jednak ich zastosowanie bywa dla wielu zupełną niespodzianką. Szukaj ich w kosmetykach, bo podobno działają cuda! 

 Zobacz także: Cera naczynkowa, czyli jaka? Ogólna charakterystyka

1. Arnika

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałyście o tej roślinie to należy wam się informacja taka, że arnika ma żółte kwiaty, mocny zapach i rośnie przede wszystkim w górach. Warto szukać tego zioła w kosmetykach, gdyż ekstrakty z arniki łatwo przenikają przez naskórek i powodują obkurczenie naczynek krwionośnych i ich wzmocnienie. 

Zobacz także: Domowe maseczki do cery naczynkowej

2. kasztanowiec

Wyciąg z kasztanowca przyjmowany w formie tabletek doustnie wzmacnia i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych. Należy jednak stosować taką terapię przez dłuższy czas, żeby zauważyć wyraźne efekty. W drogeriach też powinnyście znaleźć wiele kosmetyków na bazie kasztanowca, dedykowanych cerze naczynkowej. Nic dziwnego - roślina ta zawiera escynę i eskulinę, które zmniejszają kruchość naczyń. 

Zobacz także: Jaki olej wybrać do cery naczynkowej?


3. dzika róża

Szczególnie pomocny w walce z rozszerzonymi i pękającymi naczynkami krwionośnymi jest olej z dzikiej róży, który niezwykle bogaty w witaminę C (dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka zapewniają już 2-3 owoce!). Za sprawą tej witaminy i witaminy A wzmacnia naczynia włosowate i zapobiega ich uszkodzeniom. A do tego - nawilża, ujędnia i regeneruje skórę. 


    Źródło: MilionKobiet.pl
    Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 04.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×