Jak malować oczy kredką? Oto najprostszy sposób na kreski idealne!

Poznaj nasze sprawdzone rady i zacznij być mistrzynią makijażu!

kreskinaoczachrobionekredkamain.jpg

Malowanie oczu kredką to jedna ze standardowych czynności, którą rano wykonują miliony kobiet na całym świecie. Odpowiednie podkreślenie oka makijażem potrafi bowiem czasem zupełnie zmienić nasz wizerunek, a odpowiednie operowanie właśnie kredką może zdziałać wizualne cuda! Dlaczego?

Z pomocą kredki możemy bowiem wyczarować kreski, które nie tylko pomogą nam optycznie powiększyć lub zmniejszyć oko, ale także np. otworzyć je lub zmienić jego kształt. Jakby tego było mało, umiejętnie używana kredka do oczu pomoże nam także w wyraźnym zaznaczeniu brwi oraz dolnej powieki, co doda spojrzeniu tajemniczości. Jak zatem prawidłowo malować oczy kredką? Oto kilka naszych podpowiedzi!


Wybierz właściwą kredkę 

Odpowiedni kosmetyk to podstawa udanego makijażu. Na nic zdadzą się bowiem Twoje umiejętności, jeśli będziesz malować się złym narzędziem. W przypadku, gdy jesteś dość początkująca w sztuce makijażu, polecamy Ci wybranie miękkiej kredki, którą łatwo prowadzić i blendować, a w razie popełnienia błędu - łatwiej wytrzeć i zmyć z oka. 

Jak sprawdzić czy kredka jest miękka? Na opakowaniu kosmetyku powinna być o tym informacja, jeśli jednak jej nie widzisz, weź tester i spróbuj narysować nim kreskę na ręku - powinnaś wyczuć, czy łatwo Ci się go prowadzi i czy jest prosty w użyciu. 


Zapomnij o wszelkich "ułatwiaczach"

Chociaż w sieci roi się od tutoriali, na których widać, jak kobiety, ćwicząc malowanie oczu kredką i narysowanie kreski idealnej, robią to przy pomocy doklejania sobie kawałków taśmy klejącej, karteczek samoprzylepnych lub innych cudów - aby właśnie od nich odrysować kreskę, warto wiedzieć, że tego typu czynności powtarzane codziennie sprawią, że skóra wokół Twoich oczu szybciej się zestarzeje i rozciągnie. Jeśli chcesz nauczyć się malować kreski na oczach, to właśnie częste używanie samej kredki będzie na to najlepszym sposobem. 

Praktyka czyni mistrza, a przyklejanie taśmy klejącej na oko to żadne rozwiązanie. Pomyśl też, że używanie kredki do makijażu oczu to tak naprawdę dopiero pierwszy krok, bo już np. eyeliner jest w tym przypadku "wyższą szkołą jazdy" w makijażu. 

Jak to się robi? 

Oto kilka kroków, które ułatwią Ci malowanie oka kreską. Po pierwsze zacznij od znalezienia odpowiedniego miejsca do makijażu. Najlepiej by było mieć w domu toaletkę z lustrem - na toaletce opierasz łokieć i starannie, powoli przesuwasz miękką kredką po powiece. 

Staraj się prowadzić rękę pewnie i bez zbędnego wahania - sprawia ono tylko, że ręka zaczyna się trząść, a kreska zaczyna wyglądać wręcz komicznie. 

Najlepszym sposobem na idealny makijaż kredką do oczu jest po prostu pewne pociągnięcie, którego nauczysz się jedynie poprzez praktykę. Uwierz nam, jeśli będziesz systematycznie ćwiczyć makijaż oka, już niedługo będziesz go wykonywać z ręką "w powietrzu", bez podpierania łokcia na blacie toaletki. 

Warto również wspomnieć, abyś przy okazji uczenia się malowania kresek kredką do oczu nie zapomniała, że to właśnie kredkę masz prowadzić wzdłuż linii powieki, a nie... rozciągać powiekę. Niektóre kobiety jedną ręką trzymają bowiem kredkę, a drugą niejako "ciągną" za powiekę, aby kredka się przesunęła i powstała w miarę równa kreska. Dodajmy, że częste powtarzanie tego zachowania również przyspiesza tylko wiotczenie skóry wokół oczu i powoduje większe zmarszczki oraz kurze łapki. Nie warto!  

zdjęcie: iStock  

Zobacz też:


Dodał(a): Natalia Fijał , Środa 19.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Domi87
Nie umiem robić sobie sama kresek, dlatego wolę zrobić sobie makijaż permanentny kresek na kilka miesięcy. Potrzebne urządzenia do tego rodzaju zabiegu kupimy w sklepie https://www.permanentnysklep.pl/
Dodano: 2018-04-07 10:53:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×