Jak pielęgnować skórę bardzo dojrzałą?

W wieku 60+ kobiety zazwyczaj są po menopauzie, co oznacza, że produkcja estrogenów i androgenów ustała. Stanowi to główną przyczynę szybszego starzenia się skóry. Przedstawiamy Wam sposoby pielęgnacji cery bardzo dojrzałej.

Jak pielęgnować skórę bardzo dojrzałą?

Jak pielęgnować skórę bardzo dojrzałą?


Po 60. roku życia struktura skóry ulega znacznej zmianie. Charakterystyczna jest wówczas jej suchość, obniżenie elastyczności, zmniejszenie grubości naskórka, intensywne pogłębianie się zmarszczek, czy zaburzenia pigmentacji. Za destrukcyjne działanie na skórę w wieku 60+ odpowiedzialny jest nasilający się w okresie przekwitania niedobór estrogenów, które dotąd sprawnie regulowały metabolizm komórkowy i zapewniały właściwy poziom nawilżenia tkanek, zatem teraz jeszcze bardziej należy zadbać o ich nawilżenie.

W kremach przeznaczonych do skóry 60+ szczególną uwagę należy zwracać na zawartość retinolu oraz substancji naprawczych takich jak ceramidy, sterole, czy też cholesterol oraz różnego typu przeciwutleniacze, jak koenzym Q10 i kwas liponowy.

Popularne w kremach dla cery dojrzałej są tak zwane lipoaktywatory pobudzające tworzenie tłuszczu przyczyniającego się do pęcznienia komórek tłuszczowych, które potem wypełniają głębsze bruzdy, przez co skóra jest wyraźnie wygładzona.

Jak pielęgnować skórę bardzo dojrzałą?

Jak pielęgnować skórę bardzo dojrzałą?

Kosmetyki dla kobiet dojrzałych są oparte na kolagenowej recepturze. W skład tych preparatów wchodzą substancje aktywne takie jak:

- kwas hialuronowy, czyli nawilżacz i wypełniacz zmarszczek;

- czerwono - złoty szafran, który zawiera działające przeciwstarzeniowo flawonoidy i antyoksydanty;

- peptydy kolagenowe zapewniające stabilność strukturalną skóry poprzez wzrost syntezy kolagenu i ochronę włókien elastyny.

Warto zwrócić uwagę na ochronę okolic oczu, ponieważ w tych miejscach skóra jest najcieńsza i powstają liczne zmarszczki mimiczne. Codziennie oczyszczajmy i pielęgnujmy twarz, stosujmy kremy pod oczy, które swoimi właściwościami korygują zmarszczki i wygładzają podatną na wiotczenie skórę w okolicach oczu. Kremy na dzień również wygładzają zmarszczki i posiadają efekt rozświetlenia, a ponadto nie tylko nawilżają i ujędrniają skórę, ale także dają wizualny efekt promiennej i zdrowszej skóry. z kolei kremy na noc zapewniają mocną regenerację twarzy.

Szyja zawiera mało wilgoci i jest uboga w substancje natłuszczające. Dlatego podczas codziennej pielęgnacji twarzy oczyszczaj i nakładaj krem również na nią. Pamiętaj, aby kosmetyk wklepywać, a nie wcierać, ponieważ wtedy rozciągamy skórę jeszcze bardziej.


Będąc dojrzałą kobietą nadal dbaj o swoją skórę. Jej dobra kondycja poprawi także Twój nastrój.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Ania Twarowska , Wtorek 07.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×