Jak podciąć grzywkę w domu? Mamy dla was prostą instrukcję

Często nasza grzywka staje się za długa znacznie wcześniej niż planujemy wizytę u fryzjera. Jak samemu podciąć włosy? Okazuje się, że nie jest to wcale tak strasznie trudne. Zobaczcie sami.

jak podciąć grzywkę.jpg

Jak podciąć grzywkę w domu? Mamy dla was prostą instrukcję

 

Regularne podcinanie włosów jest bardzo ważne w ich pielęgnacji. Dzięki temu stają się mocniejsze i zdrowsze. Często jednak zdarza się tak, że już długo przed umówioną wizytą u fryzjera nasza grzywka staje się za długo i zwyczajnie zaczyna nam przeszkadzać.

Choć pozornie problem nie jest duży, to jednak zbyt długa grzywka można znacząco utrudniać życie. Zbyt długie włosy nie tylko zmniejszają pole widzenia, ale także podrażniają nasze oczy, co z pewnością nie jest dobre.

Oczywiście to nie jest jedyny problem, bo zbyt długa grzywka w pewnym momencie po prostu przestaje się układać tak jak powinna. Nie dość, że przeszkadza to do tego nie wygląda. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy przekładać wizytę u fryzjera na wcześniejszy termin tylko ze względu na kilka kosmyków na czole?

 

Nie ma takiej potrzeby. Grzywkę możesz podciąć sama, a przy okazji zaoszczędzić czas i pieniądze. Choć wydawać by się mogło, że podcięcie prostej grzywki nie będzie sprawiać tyle problemu, to krzywa grzywka, to już znacznie wyższa szkoła jazdy. Otóż nie, wcale nie jest to takie trudne.

Nie ma takiej potrzeby. Okazuje się, że podcięcie grzywki samemu w domu nie jest wcale takie trudne. Choć wiele z nas bardzo boi się podjąć tę odważną decyzję o tym, żeby samemu skrócić za długie włosy, diabeł wcale nie jest taki straszny jak go malują.

Pamiętajcie o tym, by grzywki nigdy nie podcinać w momencie, kiedy włosy są mokre, gdyż może się okazać, że podcięta ona została zbyt krótko, ponieważ suche włosy odrobinę się podnoszą. Dobrze jest mieć także nożyczki, których nie będziesz używać do niczego innego, tylko do podcinania włosów. Zobaczysz, że taka inwestycja z pewnością Ci się opłaci.

Podcięcie grzywki wymaga do nas naprawdę niewiele pracy, ani wysiłku, ani umiejętności, a my mamy dla was tutorial, który przeprowadzi was przez to krok po kroku.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 07.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
A po podcięciu, koniecznie dobry kosmetyk pielęgnujący włosy, ja używam fantastycznej płynnej kreatyny z Chantala, za niecałe 9 zł;)
Dodano: 2015-01-12 23:49:31 Zgłoś nadużycie