Jak pozbyć się blizn lub znamion?

Blizny to bardzo częsty i niewygodny problem. Jednak czasem można się z nimi "zaprzyjaźnić" i potraktować je jako swój znak rozpoznawczy. Niestety w większości przypadków wolimy usunąć je raz na zawsze. Zobaczcie kilka sposobów, jak można się z nimi uporać!

101788979.jpg

Jak pozbyć się blizn lub znamion?


Wyglądają brzydko i przypominają o smutnych wydarzeniach? Dlatego tak samo jak wspomnienia z danego dnia wymazałaś to samo chcesz zrobić z blizną?  I bardzo dobrze! Są często skutkiem zabiegów, urazów, operacji, oparzeń, chorób, a także problemów z cerą. To nie tylko Twój problem leżący u podłoża Twojej psychiki, ale także poczucia estetyki. Spokojnie, z pomocą usunięcia blizn przychodzą:

1. Mikrodermabrazja i mezoterapia - takie zabiegi medycyny estetycznej niestety nie usuną ich całkowicie, jednak są w stanie je zmniejszyć i sprawić, że będą praktycznie niewidoczne. Dzięki stosowaniu leczenia blizn możemy spodziewać się poprawy wyglądu, dzięki temu że tkanki skórne przebudowują się i spowodują zlanie się ze skórą.

W przypadku blizn po trądziku - czyli nierównej powierzchni skórnej należałoby zastosować zabieg mikrodermabrazji tzn. zabiegu polegającego na mikropeelingu. Następuje ścieranie kolejnych warstw naskórka, dzięki czemu efektem jest wyrównanie warstwy skórnej. Zabieg ten jest bezbolesny, nieinwazyjny. Trwa ok. 30 - 45 minut. Podczas indywidualnej konsultacji dobierana jest głębokość ścierania naskórka.

Pamiętajcie, że mikrodermabrazja prowadzi do uzyskania odpowiedniego efektu, jeśli stosowana będzie równocześnie z mezoterapią.

2. Laser frakcyjny - im szybciej podejmiesz decyzję o leczeniu blizn, tym lepiej dla Ciebie i Twojej skóry. Błyskawiczna terapia może  pozwolić na uzyskanie efektów, o jakich nie śniłaś! Dzięki laserowi można usunąć praktycznie większość blizn bez żadnego problemu.  Znamiona, blizny po oparzeniach czy różnego typu zabiegach mogą pójść w zapomnienie. Laser frakcyjny pobudza komórki do odbudowy kolagenu. Skuteczność takiego zabiegu oczywiście zależy od indywidualnego punktu widzenia, ponieważ brana jest pod uwagę struktura blizny oraz predyspozycje pacjenta. W zależności od głębokości blizny należałoby wykonać serię zabiegów, przeważnie 3-5 w 3-4 tygodniowych przerwach.

3. Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych - Tutaj w grę wchodzą tylko blizny dojrzałe, czyli te z którymi najtrudniej się uporać. Dzięki komórkom macierzystym tzn. komórkom pozyskiwanym przeważnie ze szpiku kostnego, krwi lub tkanki tłuszczowej. Obecnie takie zabiegi sięgają bardzo wysokich kwot.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Marietta Figa , Wtorek 23.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
anka7
Obecnie jest sporo możliwości w zakresie usuwania blizn. Zobacz sobie: http://www.dermedik.pl/zabiegi-kosmetyczne/laserowanie-usuwanie-blizn-przebarwien-tzw-lifting-laserowy/
Dodano: 2019-01-15 17:28:32 Zgłoś nadużycie
Sniezka
Kiedy blizna już dobrze się zagoi, można potraktować ją laserem. Zabieg jest bezinwazyjny i powoduje regenerację skóry w miejscu blizny. Wykonywany jest między innymi w Vici Clinic w Krakowie przez panią Gosię.
Dodano: 2017-07-30 16:09:11 Zgłoś nadużycie
brenda
JA miałam zabieg wykonany laserem fotona na blizny potradzikowe w klinice beautymed w warszawie u dr mirackiego .Po serii 3 zabiegów moje blizny znacznie się spłyciły , a przebarwienia zniknęły .A przy okazji pory mam zwężone .Dla mnie fajny zabieg mimo ,że troszkę nieprzyjemny ,ale warto
Dodano: 2013-10-10 14:05:41 Zgłoś nadużycie
kasiulkak
Ja się strasznie męczyłam z bliznami, które zostały mi po trądziku. Przez kilka lat stosowałam rózne drogie kremy rozjaśniające i w ogóle mi one nie pomogły. W końcu zdecydowałam się na zabieg laserem. Poszłam na laser do krakowskiego osteomedu. Blizny zniknęły całkowicie i w końcu mam ładną cerę :)
Dodano: 2013-07-30 14:26:14 Zgłoś nadużycie
milla
Bardzo fajnym zabiegiem jest Laser Fraxel,którego zastosowanie daje efekt gładkiej i świeżej cery,poprawia koloryt i struktury skóry,redukuje plamy barwnikowe związane z wiekiem lub działaniem promieni słonecznych,brązowe przebarwienia oraz powoduje ,że blizny potrądzikowe i pooperacyjne są mniej widoczne. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe.Zabieg Fraxel pobudza fizjologiczne procesy regeneracji,stymulując tworzenie nowych komórek,co prowadzi do uzyskania świeżej i promiennej skóry.Zabieg wykonany w kilku seriach daje skuteczne i widoczne efekty.Polecam sprawdzony gabinet ELMED Ul.Haffnera6 SOPOT.POZDRAWIAM
Dodano: 2013-05-03 21:25:51 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×