Jak prawidłowo golić miejsca intymne?

Oto instrukcja krok po kroku. Czy do tej pory robiłyście to dobrze?

Jak prawidłowo depilować okolice bikini?


Co prawda za oknem jeszcze zima, ale kto powiedział, że tylko latem depilujemy okolice bikini? W końcu w chłodniejsze dni też chodzimy np. na basen, czy chcemy się podobać naszym partnerom. Jak usuwać owłosienie z okolic bikini? Najbardziej popularną metodą usuwania włosów z części intymnych jest golenie. Badania wykazują, że aż 77% kobiet goli miejsca intymne. Dużo mniejsza część przycina włosy nożyczkami, czy usuwa za pomocą kremów do depilacji.
Niestety temu zabiegowi zazwyczaj towarzyszą wrastające włoski, zaczerwienienia oraz podrażnienia.

Zatem w jaki sposób golić okolice bikini aby uniknąć skutków ubocznych?

1. Wybierz odpowiednią maszynkę


Nie traktuj swoich okolic intymnych po macoszemu. Wybór odpowiedniego narzędzia jest pierwszym krokiem do doskonałej depilacji. Im więcej ostrzy, tym stosujesz mniejszy nacisk na skórę, przez co mniej ją podrażniasz. Ponadto warto pamiętać, że maszynki nazywają się "jednorazowe" i tego należy się trzymać. Jeżeli stosujesz je przez miesiąc, zmniejsza się m.in. ich ostrość.

2. Zwróć uwagę na długość włosków


Jeżeli od ostatniej depilacji minęło już trochę czasu i twoje włoski są już dość długie, pomyśl o ich przycięciu, potem połóż się w ciepłej wodzie na ok. 10 minut, lub skieruj na te miejsca strumień wody. Ciepła woda może znieczulić najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, co pozwoli na dokładniejszą depilację, przed którą należy jednak osuszyć miejsca intymne. 

3. Nałóż krem do golenia


Przy jego wyborze też zwróć uwagę skład. Najlepiej jeżeli będzie on zawierał składniki nawilżające takie jak masło shea, olej z oliwek, czy olej kokosowy. Następnie nałóż jego cienką warstwę na skórę, abyś widziała owłosienie. Dzięki temu unikniesz konieczności kilkukrotnego przeciągania ostrzem po tym samym obszarze w celu dogolenia pominiętych włosków, co może podrażnić skórę.

4. Zwróć uwagę na kierunek golenia


Jeżeli będziesz goliła pod włos, wtedy prawie zawsze możesz się spodziewać podrażnienia. Ostrze kieruj w dół, bez większego nacisku.

5. Po depilacji umyj ciało


Zastosuj letnią wodę, która będzie przeciwdziałała podrażnieniom, a dodatkowo zastosuj np. olejek z drzewa herbacianego, który wykazuje naturalne działanie przeciwzapalne i antyseptyczne.

6. Zastosuj balsam do ciała


Ten kosmetyk doskonale nawilży ciało. Najlepiej aby był bezzapachowy i bezalkoholowy. Dzięki temu unikniemy nadmiernemu przesuszeniu skóry, co też prowadzi do podrażnień. Wybierajcie produkty zawierające m.in. witaminę E, olejek lawendowy i aloes, które mają właściwości kojące.

7. Wyczyść maszynkę

Pamiętaj, aby po każdej depilacji dokładnie zdezynfekować ostrze np. alkoholem i ciepłą wodą. Nie używaj jednej maszynki więcej niż 5-7 razy, szczególnie kiedy zauważysz np. jej rdzewienie, ponieważ może to grozić poważnymi infekcjami bakteryjnymi.Zobaczcie także:Źródło: womenshelathmag.com
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Natalia , Czwartek 04.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Może lepiej byłoby zdecydować się na inną formę depilacji? Na przykład na tą, wykorzystującą pastę cukrową? Uważam, że jest najbezpieczniejsza... Swoją drogą, owłosienie powinno się usuwać pod okiem specjalistów (sama, korzystam zazwyczaj z usług profesjonalnych kosmetologów z SCM estetic, w Krakowie).
Dodano: 2017-08-27 22:24:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
kosiarka..
Dodano: 2016-02-16 08:19:15 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jak depilować to tylko miotaczem ognia
Dodano: 2016-02-09 05:25:43 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dolne partie ciała jestem w stanie depilować tylko kremem. Mam wypróbowany krem z Eveline, który nie podrażnia mnie, włoski odrastają wolniej...Maszynka, depilator czy wosk, u mnie w ogóle nie zdały egzaminu...
Dodano: 2016-02-04 20:38:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×