Jak przygotować włosy na farbowanie?

Kobiety często decydują się zmienić kolor, gdy potrzebują jakiejś odmiany. Jak przygotować włosy na zabieg farbowania, by ich nie zniszczył?

Jak przygotować włosy na farbowanie?

Jak przygotować włosy na farbowanie?

Farbowanie to zabieg, który może niestety mocno nadwyrężyć kondycję naszych włosów. Jeśli jednak dobrze się do tego przygotujemy i zapewnimy włosom odpowiednią pielęgnację przed farbowaniem, możemy znacznie zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia i zniszczenia. Co robić, by nasze włosy nie ucierpiały zbytnio, gdy podejmujemy decyzję o zmianie ich koloru?


Przede wszystkim powinniśmy zadbać o dobre nawilżanie włosów. Niezależnie od tego czy chcemy nałożyć farbę, czy też nie, należy dbać o to, by były one odpowiednio nawilżone. Jeśli jednak planujemy farbowanie warto trochę bardziej o to zadbać. Intensywność normalnej pielęgnacji powinna zwiększyć się mniej więcej 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem koloryzacji.

Czym najlepiej nawilżać włosy? Świetnie sprawdzą się tu środki, które nazywa się humektantami. Posiadają one właściwość wiązania wody, dzięki czemu dłużej zatrzymuje się ona we włosach i znacznie lepiej je nawilża.

Humektantem, który łatwo będzie nam dostać jest gliceryna. Można ją dodać do środków pielęgnujących, których używamy na co dzień, czyli różnych masek, czy też odżywek do włosów. Dzięki temu działanie tych produktów będzie skuteczniejsze.

farbowanie.jpg

Dobrze przygotowane włosy lepiej zniosą zabieg farbowania

Jeżeli nie chcemy kupować gliceryny jako osobnego półproduktu, starajmy się sięgać po takie środki pielęgnujące, które mają wysoki jej procent w swoim składzie. 

Dobrze jest także zaopatrzyć się w produkty zawierające hydrolizowane proteiny. Zaleca się to głownie kobietom, które mają problemy z przesuszonymi i rozdwajającymi się końcówkami. Posiadają one zdolność wypełaniania ubytków w strukturze włosów, co znacznie polepszy ich kondycję. 

Po takim odżywieniu naszych włosów należy sięgnąć po emolientowaną odżywkę, która stworzy barierę ochronną. 

Jeżeli będziemy dbać o włosy i dobrze przygotujemy je na zabieg farbowania, nie będzie on tak bardzo destrukcyjny i niszczący dla naszej fryzury, a efekty zabiegu będą z pewnością lepsze i dłuższe.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 15.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
ja nie przygotowuję do farbowania, ale bardzo potem dbam o kolor. Najepsze kosmetyki do włosów farbowanych ma Bed Head i Biovax,
Dodano: 2015-01-12 19:25:53 Zgłoś nadużycie
Anonim
najelpiej wzmocnić je dobrym ,regenerującym szamponem. myślę że elestabionR Flosleka powinien się tutaj sprawdzić
Dodano: 2014-11-21 13:45:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×