Jak się przygotować do opalania?

Często słyszymy o stosowaniu kremów do opalania, lecz w jaki jeszcze sposób przygotować skórę na działanie promieni słonecznych? Podpowiadamy!

Jak się przygotować do opalania?

Jak się przygotować do opalania?


Uwielbiamy słońce i zazwyczaj z utęsknieniem na niego czekamy od pierwszych dni wiosny. Tymczasem należy pamiętać, że powoduje ono zwiększoną produkcję wolnych rodników, które niekorzystanie działają na naszą skórę. Zazwyczaj myślimy, że w ochronie naszego ciała wystarczy zastosowanie kremów z filtrami, lecz okazuje się, że możemy ją przygotować także na inne sposoby.

Przede wszystkim najpierw sprawdź skład dotychczas przez Ciebie stosowanych kremów do twarzy.  Latem należy zdecydowanie zrezygnować z retinoidów, czyli np. kwasu retinowego, czy tretinoiny oraz kwasów hydroksylowych (AHA, BHA), ponieważ pod ich wpływem skóra staje się cieńsza i delikatniejsza, przez co jest bardziej podatna na zmiany wywołane działaniem promieni słonecznych, np. przebarwienia.

Przed opalaniem należy unikać niektórych zabiegów kosmetycznych, a także dermatologicznych. Szczególnie niewskazane jest usuwanie znamion, a także zabiegi laserowe, peelingi (zwłaszcza chemiczne), czy mikrodermabrazja, ponieważ wpływają drażniąco na skórę, co sprawia, że ta staje się jeszcze bardziej wrażliwa. Oczywiście po takich zabiegach pomogą nam wszelkiego rodzaju kremy łagodzące, lecz nie do końca są w stanie zapewnić skórze prawidłową ochronę.

Jak się przygotować do opalania?

Jak się przygotować do opalania?


Dla niektórych zapewne może być to trudne, ale warto przed opalaniem zrezygnować z antykoncepcji doustnej, ponieważ zwiększa ryzyko wystąpienia przebarwień skóry. Reakcje fotouczulajace mogą u nas wywołać także antybiotyki, leki przeciwdepresyjne, przeciwbakteryjne oraz napar z dziurawca!

Odpowiednia dieta również wpływa na naszą skórę podczas opalania! Powinniśmy na nią zwrócić uwagę jeszcze w fazie planowania wyjazdu, np. 8 tyg. wcześniej. Warto aby była bogata w produkty zwierające przeciwutleniacze, które są barierą dla działania wolnych rodników. Do najsilniejszych przeciwutleniaczy należy beta - karoten, który potrafi się kumulować w tkance tłuszczowej i naskórku, a największą jego ilość zgromadzimy jedząc marchewkę, czerwoną paprykę, pomarańcze, pomidory, czy brzoskwinie, czyli ogólnie rzecz ujmując - czerwone owoce.

Przygotowałyście już swoją skórę do opalania? Nie zapomnijcie także o zastosowaniu ochronnego kremu!



Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock



Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 04.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×