Jak sobie radzić z prosakami?

Białe grudki na skórze zna większość z nas. Zazwyczaj tworzą się na twarzy, lecz pojawiają się też w innych miejscach ciała. Zastanawiacie się co to jest? Zapoznajcie się z informacjami, które przygotowaliśmy!

Jak sobie poradzić z prosakami

Jak sobie radzić z prosakami


Małe, białe grudki na ciele to nic innego jak prosaki, czyli torbiele zastoinowe gruczołów łojowych. Najczęściej występują na powiekach, policzkach, pod oczami oraz w miejscach intymnych.  Swą wielkością zazwyczaj przypominają ziarnko maku, lecz zdarzają się i większe.

Wskazane jest, aby tego typu zmianami zajął się dermatolog i usunął je odpowiednią metodą. Prosaki zazwyczaj są usuwane za pomocą nacięcia i wyciśnięcia kłopotliwej zawartości, następnie dezynfekcji miejsca występowania zmiany. Taki zabieg może wykonać także kosmetyczka. Istnieje też możliwość poddania się zabiegowi laserowemu, lub elektrokoagulacji, która polega na zasuszaniu ran.

Niestety kaszaki powracają. W celu zmniejszenia prawdopodobieństwa ich ponownego wystąpienia, czy też opóźnienia tego procesu, wskazane jest stosowanie kosmetyków zawierających kwasy owocowe oraz przeprowadzanie peelingów.

Pamiętajmy, aby uważać na zakażenia, które mogą towarzyszyć samodzielnemu usuwaniu zmian!  


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 01.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×