Jak szybko wymodelować twarz?

Konturowanie twarzy stało się prawdziwym hitem. Szczególnie rankiem zależy nam na jak najszybszym wykonaniu makijażu, dlatego też prezentujemy wam, jak szybko wymodelować twarz.

Jak szybko wymodelować twarz

Dzięki konturowaniu twarzy możemy odpowiednio wyszczuplić albo uwypuklić te miejsca na twarzy, które tego wymagają. Do odpowiedniego wymodelowania twarzy potrzebujemy dwóch pędzli: puchatego oraz niedużego, gęstego, a także kosmetyków: różu, rozświetlacza w pudrze i matującego bronzera.

1. Modelowanie kości policzkowych oraz skroni


W miejsce pod kośćmi policzkowymi zaaplikuj bronzer. Nanoś go od czubka ucha ku ustom, lecz nie do warg, a do wewnętrznego kącika oka. Kolejno za pomocą okrężnych ruchów delikatnie muśnij skronie i czoło przy linii włosów. Sprawi to, że twarz będzie wyglądała na bardziej smukłą.

2. Modelowanie nosa i żuchwy


Wiele kobiet źle je wykonuje, przez co powstaje tzw. efekt maski, który charakteryzuje się tym, że linia twarzy mocno się odcina od szyi i dekoltu. Aby dobrze wymodelować żuchwę, delikatnie ją omieć bronzerem. Kolejno przejdź do nosa. Jeżeli zależy ci na jego zwężeniu, boki delikatnie pokryj bronzerem w kierunku od czubka do brwi. W celu uzyskania efektu zadartego nosa, na jego czubku nałóż trochę highlightera.

3. Malowanie rumieńców i rozświetlanie twarzY


Dzięki różowi osiągamy efekt zdrowych rumieńców, przez co twarz jest ożywiona. Należy go zaaplikować pod linią wykonaną bronzerem kierując się od najmocniej wystającej części na policzku po linię włosów.

Zobaczcie także: Popraw wygląd w minutę (lub szybciej)!

Kolejno za pomocą mniejszego pędzla należy nałożyć highlighter. Najlepiej oprószyć nim najwyżej położony punkt kości policzkowych, a także wewnętrzne kąciki oczu. Można go zaaplikować także w miejscu pomiędzy skronią i okiem. Dzięki temu zabiegowi twarz będzie wyglądała promiennie i wyraziście.

Na koniec należy rozświetlaczem pokryć mostek nosa, środek brody, a także łuk kupidyna i łuk pod brwiami.

Zobaczcie także: Triki Hani Knopińskiej-Grzenkowicz w sytuacji awaryjnej

Modelowanie twarzy, a szczególnie odpowiednie zastosowanie rozświetlacza przydaje się zwłaszcza po nieprzespanej nocy.

Do dzieła!

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 16.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×