Jak używać bazy pod cienie?

Dzień dobry, chciałabym zapytać w jaki sposób powinnam prawidłowo używać bazy pod cienie, tak aby nie robiły mi się żadne grudki na powiekach po nałożeniu kolorowych cieni? Czy są jakieś rodzaje baz pod cienie, czy każda którą kupię ma dokładnie takie samo działanie? Martyna.

baza pod cienie


Prawidłowo nałożona baza na powiekę wygładza skórę powiek, oraz sprawia że ma ona jednolity kolor i nie widać na niej żyłek czy przebarwień.

Dobrze dobrana i nałożona baza pod cienie sprawia że cienie nie będą się gromadziły ani obsypywały, a makijaż oczu będzie bardziej trwały i odporny na warunki pogodowe. Baza ma również za zadanie podbijać intensywność cieni.
Niewielką ilość bazy delikatnie i równomiernie rozprowadź na całej powiece za pomocą aplikatora lub palca, zaczynając od linii rzęs i delikatnie ją rozetrzyj. Jeżeli baza nie jest najwyższej jakości, nałożysz jej zbyt dużo lub zgromadzi się na załamaniu powieki koniecznie powinnaś rozetrzeć ją jeszcze raz. Przed nałożeniem cieni koniecznie odczekaj kilka minut aż baza wyschnie.

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i łatwo o jej wysuszenie, dlatego do cery normalnej i suchej najlepiej kupować bazy nawilżające, powodujące dodatkowe nawilżenie skóry.  Bazę pod cienie do powiek należy dobrać do kolorytu skóry. Radziłabym zainwestować w dobrą bazę, od tego zależy trwałość makijażu oka. Znajdziesz je w dobrych sklepach kosmetycznych.   

Wioletta Wypijewska

Ekspert Akcji "Szkoła Makijażu": Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

Foto: Kama Bork

Przeczytaj również:

Ratunku! Moje oczy są czerwone

Czerwone usta do pracy?

Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Czwartek 15.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×