Jak wybrać samoopalacz?

Samoopalacz pozwala nam na uzyskanie opalenizny bez wyjazdu na wakacje, czy wizyty w solarium, lecz jak wybrać ten odpowiedni? Podpowiadamy.

Jak wybrać samoopalacz

Wiele kobiet ma obawy, czy opalenizna otrzymana za pomocą samoopalacza będzie nierównomierna i właśnie to je odstrasza przed jego stosowaniem, lecz tak naprawdę, jeżeli wybierzemy kosmetyk dobrej jakości, odpowiednio go dobierzemy i rozprowadzimy, to o efekty nie musimy się bać.

Zobaczcie także: Bronzer na wakacje - poznajcie nasze typy

Zatem jak wybrać samoopalacz?


Przede wszystkim zwróćcie uwagę, do jakiej karnacji jest przeznaczony. To nie jest bez znaczenia, ponieważ kiedy macie jasną cerę i wybierzecie ten do ciemnej karnacji, to bardzo prawdopodobne, że powstanie maska. Jeżeli z kolei macie ciemną karnację i sięgniecie po samoopalacz dla jasnej skóry, uzyskacie żółty odcień. Najlepiej wcześniej przetestować odcień np. na dłoni, aby sprawdzić, czy na pewno będzie wam odpowiadał. Ponadto samoopalacz do twarzy i ciała powinien być tej samej firmy, ponieważ to zapewni taki sam odcień opalenizny.

Kolejnym krokiem jest wybór konsystencji kosmetyku. Na sklepowych półkach możemy spotkać samoopalacze w sprayu, kremie, żelu, a także płynie.

Przy tym wyborze najlepiej się kierować swoim typem skóry. Jeżeli macie tłustą cerę, sięgnijcie po te w płynie, lub piance, ponieważ po nich skóra się nie klei, jednak te bardzo szybko się wchłaniają i przy ich aplikacji należy być szczególnie ostrożnym. Posiadaczki skóry suchej powinny wybrać samoopalacze w kremie, które dodatkowo mocniej nawilżają skórę.

Powodzenia!Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 02.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×