Jak wyjść idealnie na (świątecznych) zdjęciach?

Przed nami okres świąteczny, czyli czas, gdy będziemy robić sporo pamiątkowych zdjęć. Jak wyjść na nich perfekcyjnie? Poznaj najlepsze triki!

swiateczneselfiemain.jpg

Podczas świątecznych spotkań z rodziną i przyjaciółmi, a także podczas zbliżającej się wielkimi krokami zabawy sylwestrowej, robimy zazwyczaj sporo zdjęć. Aby w tym roku uniknąć zażenowania, kiedy na Facebooku lub Instagramie zobaczysz, że podczas świątecznych spotkań wcale nie wyszłaś na zdjęciach idealnie, przygotowałyśmy dla Ciebie fotograficzne triki, które pozwolą Ci zachwycić wszystkich swoimi świątecznymi fotkami!


Zrób odpowiedni makijaż 

Zacznijmy od przygotowania do zdjęć, czyli odpowiedniego makijażu. Po pierwsze pamiętaj o zmatowieniu cery, aby nie błyszczała się w obiektywie. Makijaż fotograficzny uzyskasz też, gdy postawisz na rozświetlenie miejsc nad i pod oczami, a także nad górną wargą. Pamiętaj także o mocnym tuszowaniu rzęs i podkreśleniu ust szminką dobraną do Twojej karnacji. Uwaga! Modne w tym sezonie ciemne i zimne kolory na ustach nie zawsze dobrze wychodzą na zdjęciach! Jeśli zatem wiesz, że będziesz pozować, wybierz szminkę w nieco jaśniejszym odcieniu koloru, którym planowałaś pomalować usta. Pozuj pod kątem

Oglądając zdjęcia modelek i gwiazd pozujących na czerwonym dywanie zauważyłaś pewnie, że przeważnie nie stoją one do obiektywu en face, ale nieco przekręcają się w bok. To poprawna postawa do pozowania! Gdy ktoś robi Ci zdjęcie pamiętaj, aby przechylić się lekko po skosie i wysunąć do przodu jedną nogę tak, jak na załączonym poniżej zdjęciu (jak widzisz, żadna z modelek nie pozuje frontem do aparatu). Jeśli siedzisz, przesuń nieco w bok chociaż tułów! 

 

 Podnieś głowę, wysuń piersi

Podczas pozowania do zdjęć staraj się, aby aparat był nieco poniżej Ciebie. Najlepiej unieś też lekko głowę, wyprostuj plecy i wysuń piersi do przodu. W ten sposób wysmuklisz sylwetkę, będziesz wyglądać pewniej i unikniesz efektu podwójnego podbródka na zdjęciach. Włącz światło!

Najlepsze zdjęcia wychodzą wtedy, gdy w pomieszczeniu jest jasno. Przed zrobieniem zdjęcia włącz zatem światło, a najlepiej jak doświetlisz tez swoją twarz - stań na przeciwko źródła światła lub białej ściany - wtedy na zdjęciu wyjdziesz najkorzystniej. Niech Twoje włosy lśnią!

To, że na zdjęciu cera ma nie lśnić nie oznacza, że tak samo ma być z włosami! Przed pozowaniem do zdjęć spryskaj włosy nabłyszczaczem - dzięki temu Twoje kosmyki będą wyglądać, jak włosy gwiazd na czerwonym dywanie! Uśmiechnij się

Zawsze wyglądasz najpiękniej wtedy, kiedy się uśmiechasz! Aby jednak uśmiech nie był zbyt szeroki i nie dopadł nas "efekt Fiony ze Shreka", podczas uśmiechu do zdjęcia, dotknij czubkiem języka górnego garnituru swojego uzębienia - dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie uśmiechasz się "za bardzo". To trik sprawdzony przez modelki i gwiazdy! 

zdjęcia: iStock, Instagram.com/gigihadid 


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Środa 14.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×