Jak zmniejszyć powiększone piersi?

Rok temu poddałam się operacji powiększenia piersi, ale teraz chciałabym je zmniejszyć? Czy taki zabieg może wiązać się z jakimiś komplikacjami? Jak wygląda?

Jak zmniejszyć powiększone piersi?

Jak zmniejszyć powiększone piersi?


Obecnie są dostępne trzy metody powiększania piersi: implanty, przeszczep własnej tkanki tłuszczowej i kwas hialuronowy. Odwracalność zabiegu powiększenia piersi zależy od zastosowanej metody. Korekta piersi implantami to metoda nieodwracalna, a więc chęć zmniejszenia piersi wiąże się z koniecznością poddania się kolejnej operacji. Powiększenie piersi  kwasem hialuronowym jest w pełni odwracalne. Po pewnym czasie, różnym dla każdej kobiety, kwas hialuronowy wchłonie się samoistnie, a piersi powrócą do stanu wyjściowego.

Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób powinnaś przygotować się do operacji plastycznych!


Przeszczep tłuszczu to metoda łącząca cechy metody nieodwracalnej i odwracalnej, a mianowicie część przeszczepionego tłuszczu po pewnym czasie wchłania się, a tylko część pozostaje w piersiach na zawsze. Ta część, która pozostaje podatna jest na odchudzanie, a więc odchudzenie się spowoduje zmniejszenie się piersi powiększonych wcześniej tłuszczem.

Fanki operacji plastycznych - zobacz kobiety, które nie oparły się pokusie i odwiedziły chirurga plastycznego

Najtrudniejsza sytuacja jest w przypadku każdej metody nieodwracalnej i dodatkowo związanej z przebywaniem w piersiach ciała obcego. Kolejna operacja wyjęcia implantów lub wyjęcia większych i założenia mniejszych jest znacznie bardziej ryzykowna niż pierwszy zabieg i nie można już przywrócić kształtu piersi sprzed pierwszej operacji.Lubomir Lembas
Ekspert MilionKobiet.pl

Lubomir Lembas

specjalista chirurgii plastycznej, LUX MEDDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 21.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
czay
Nie rozumiem po co zmniejszać powiększone piersi. Ja sama jestem po zabiegu powiększenia piersi u doktora Pabiańczyka i nie wyobrażam sobie, aby je teraz zmniejszać. Są po prostu idealne...
Dodano: 2018-08-07 18:44:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×