Jakie kwasy można stosować do cery naczynkowej?

Sprawdź, jakim kwasem możesz potraktować swoją cerę, jeśli jest ona naczynkowa.

cera-naczynkowa-a-kwasy.jpgJeśli masz cerę naczynkową, powinnaś zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu jakichkolwiek zabiegów. Każde złe posunięcie na pewno odbije się na Twojej skórze w postaci dodatkowych pajączków czy rumieni, a przecież nie taki jest Twój cel. Dlatego dobrą sprawą jest skorzystanie z usług kosmetyczki. Warto od czasu do czasu zapewnić sobie taką chwilę czy dwie, kiedy oddasz swoją twarz w dobre ręce i pozwolisz sobie na trochę relaksu.

 Zobacz także: O jakie witaminy powinnaś uzupełnić dietę, jeśli masz cerę naczynkową?

Dziś słówko o kwasach, które można stosować na twarz w celu jej oczyszczenia - tzw. peelingi kwasowe. Oczywiście, możesz taki zabieg wykonać w domu, ale jest to dość niebezpieczne. Możesz też poszukać kremów i preparatów na bazie tych kwasów. Specjalistka - kosmetyczka będzie jednak wiedziała lepiej, jak przeprowadzić takie oczyszczanie, żeby wyszło Ci ono tylko na dobre. 

1. Kwas glikolowy

Ten kwas nie jest najlepszym wyborem, jeśli masz cerę naczynkową, gdyż jest to najmocniejszy ze wszystkich dostępnych kwasów - wnika najbardziej wgłąb naskórka. 

Zobacz także: Jabłkowe smoothie na niedoskonałości cery

2. Kwas migdałowy

To najlepszy wybór do cery naczynkowej. Ten kwas jest wprost stworzony do tego typu cery. Odmładza, sprawia, że zmarszczki i przebarwienia na twarzy stają się mniej widoczne, rozjaśnia cerę i poprawia jej koloryt. Oczywiście ważne jest stężenie tego kwasu. 

Zobacz także: Jaką glinkę zastosować do cery naczynkowej?

WAŻNE: Przed zastosowaniem któregokolwiek z tych kwasów do cery naczynkowej na własną rękę, lepiej poradź się dermatologa lub kosmetyczki. Pamiętaj też, że stosujesz go na własną odpowiedzialność. 


    Źródło: MilionKobiet.pl
    Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 22.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×