Karmienie piersią po powiększeniu biustu

Czy operacja powiększenia piersi wpływa na późniejsze karmienie piersią?

Karmienie piersią po powiększeniu biustu

Karmienie piersią po powiększeniu biustuNie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Ważne żeby wiedzieć, czy pacjentka przed operacją rodziła dzieci i karmiła piersią. W przypadku, gdy pacjentka już karmiła to oznacza, że przy kolejnym dziecku najprawdopodobniej znowu będzie mogła karmić. W przypadku gdy wykonuję operację implantów piersi u pacjentki, która nigdy wcześniej nie karmiła to informuję ją, że ewentualne zaburzenia karmienia mogą teoretycznie wynikać z założenia implantów, ale nie muszą być związane z operacją.

Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób powinnaś przygotować się do operacji plastycznych!


Część kobiet niezależnie od operacji piersi ma problemy z karmieniem. Założenie implantów piersi nie powinno wpłynąć niekorzystnie na możliwość karmienia piersią - wynika to z techniki zabiegu. W czasie zabiegu chirurg stara się nie uszkadzać gruczołu piersiowego, ani dróg wyprowadzających mleko, ale "w medycynie to jak w kinie wszystko jest możliwe".

Fanki operacji plastycznych - zobacz kobiety, które nie oparły się pokusie i odwiedziły chirurga plastycznego!

Implant zakładany jest zawsze ku tyłowi od gruczołu, a czasami nawet głębiej – ku tyłowi od mięśnia piersiowego. Z anatomicznego punktu widzenia największe ryzyko uszkodzenia dróg wyprowadzających mleko ma miejsce przy zakładaniu implantów z dostępu wokół kompleksu brodawka/ otoczka. Najmniejsze ryzyko występuje przy cięciu pod piersią. Mam wiele pacjentek, u których wykonałem operację założenia implantów i które potem karmiły piersią, bez żadnych problemów.

Kliknij i dowiedz się, jak działa botox!Lubomir Lembas
Ekspert MilionKobiet.pl

Lubomir Lembas

specjalista chirurgii plastycznej, LUX MED
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 14.11.2012 (aktualizacja: 2012-11-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
marrika2
A czy seks jest taki sam po operacji? Chodzi mi o czucie w piersiach
Dodano: 2013-02-25 01:34:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×