Kiedy farbowane włosy tracą kolor

Co zrobić, gdy włosy po farbowaniu strasznie szybko tracą kolor? Już po pierwszym myciu kolor zmywa się na tyle, że to widać. Czy trwała może mieć na to wpływ?

Kiedy farbowane włosy tracą kolor

Kiedy farbowane włosy tracą kolorKiedy planujemy koloryzację włosów, podstawą do osiągnięcia sukcesu jest postawienie szczegółowej diagnozy, która pozwoli uniknąć błędów i tym samym dać szansę na to, że nowy kolor będzie promienisty, głęboki i co najważniejsze stabilny. Jeśli koloryzacja jest wykonywana w salonie, należy zdać się na doświadczenie i wiedzę profesjonalisty, a wtedy nie powinno być problemu.

Każdy fryzjer powinien uświadomić klientkę o ewentualnej obawie o trwałość koloryzacji, jeśli żądany odcień jest ciężki do wykonania oraz o tym, że będą potrzebne dodatkowe zabiegi (takie jak pigmentacja), które przygotują włos do przyjęcia koloru i wydłużą jego trwałość lub o tym co w znacznym stopniu może przyspieszyć wypłukanie się farby.


Kliknij i poznaj fryzury, które cię wyszczuplą

Jeżeli koloryzacja jest wykonywana domowymi sposobami, każda z Was powinna chociaż w małym stopniu zapoznać się z zasadami koloryzacji, żeby uniknąć porażki. Przyciemnianie koloru o więcej niż dwa poziomy bez przygotowania włosów nie gwarantuje trwałego efektu, bardzo intensywne kolory kładzione na jasne włosy bez dodatkowego pigmentu również szybko się zmyją.

Nie można lekceważyć potrzeby używania dobrych szamponów i odżywek przeznaczonych do koloryzacji, które znacząco wydłużają jej trwałość. Profesjonalne firmy oferują dziś segmenty produktów dedykowane poszczególnym kolorom, dlatego proponuję każdej z Was chociaż raz spróbować doświadczyć, jakie korzyści wynikają z ich stosowania.


Zobacz ozdoby do włosów, którymi zachwycisz wszystkich!

Jeśli diagnoza, przygotowanie i pielęgnacja włosów już koloryzowanych są właściwe, a kolor mimo wszystko wypłukuje się szybko, przyczyną tego może być ich zła kondycja! Włosy zmęczone chemicznie niestety nie trzymają w sobie nowych pigmentów. Trwała ondulacja znana jest głównie z tego, że uwrażliwia włosy.


Jeśli po tak mocnym zabiegu, jakim jest przekształcenie w loki kondycja włosa została naruszona, znajduje się na nim mniej warstw łuski włosowej, która również jest odpowiedzialna za utrzymanie się koloru. Żeby zabieg trwałej ondulacji nie wpłynął na wypłukiwanie się koloru nie powinno się wykonywać farbowania przed przekształcaniem włosów i zaraz po nim. Dodatkowo trzeba bardzo uważnie zająć się ich pielęgnacją po trwałej, co poprawi ich kondycję i pozwoli cieszyć się nowym kolorem dłużej.


Więcej na temat modnych fryzur znajdziesz tutaj!

Styliści zachęcają do eksperymentowania z nowymi fryzurami, zwłaszcza z krótkimi cięciami. Znakomicie podkreślają one kształt twarzy, a nawet mogą wykreować Twój zupełnie nowy wizerunek!

ID galerii:640


Krzysztof KuleszaEkspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia

Fot. Inga ChawaDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 07.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
jozefnarwani
Każda farba jest identyczna - mają identyczne składy chemiczne. Różnica w efekcie zależy tylko od tego, jak ją nałożysz. Na ulotkach jest napisane tyle, co nic tak naprawdę i można sobie łatwo włosy zniszczyć. Tu masz kilka wskazówek krok po kroku: http://jak-farbowac-wlosy.blogspot.com/2013/11/domowe-farbowanie-wosow-dokadny-schemat.html
Dodano: 2013-11-30 18:40:52 Zgłoś nadużycie
runa
nigdy nie gustowałam w krótkich włosach
Dodano: 2013-01-14 13:14:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×