Kolorowe końcówki na włosach

Chciałabym zrobić sobie kolorowe końcówki na włosach, jestem blondynką. Jakie odcienie końcówek będą mi pasować i czy to w ogóle jest jeszcze modne?

Kolorowe końcówki na włosach

Kolorowe końcówki na włosachKolorowe końcówki to jeden z najpopularniejszych trendów we fryzurach ze średnich i długich włosów. Krótkie włosy, kolorowe w całości lub w postaci pasemek, występują niemalże w całej palecie pastelowych barw – niczym z komiksów. Najwięcej fryzur z kolorowymi końcówkami można było zauważyć latem. Nie sądzę jednak, że wraz z nadejściem nowych, jesiennych trendów znikną one całkowicie.

Tendencja ta utrzymuje się już od długiego czasu i jeśli myślicie, że odchodzi w zapomnienie, to pojawiają się kolejne gwiazdy (tym razem są nimi Christina Aguilera, Lady Gaga, Candy Girl), które zachęcają i inspirują nas do kontynuowania tego pozytywnego i diametralnie innego niż do tej pory charakteru koloryzacji włosów.

Kliknij i poznaj fryzury, które cię wyszczuplą

Kolorowe końcówki wykonujemy na różnych kolorach włosów. Jednak jeśli są one ciemnej barwy, konieczne jest wcześniej odbarwienie części włosów, na której chcemy wykonać nową koloryzację. Do uzyskania jaskrawego, wyraźnie pastelowego efektu końcówek potrzebny jest jasny odcień włosów. Dlatego jeśli Twoje włosy są w kolorze blond, to masz wolną rękę i najlepszy podkład kolorystyczny do uzyskania nawet efektu tęczy (tu żartuję, ponieważ kolorów na końcówkach nie musi być wiele, żeby osiągnąć fajny efekt).


Zobacz ozdoby do włosów, którymi zachwycisz wszystkich!

Możliwości na zafarbowanie jasnych włosów na kolorowo jest kilka i jeśli nie zależy Wam na trwałym i bardzo intensywnym efekcie, to domowym sposobem można nałożyć na wybrane partie włosów wilgotną bibułę w kolorze, który was zainspiruje i pozostawić ją na kilka minut, odciskając z niej nadmiar wody. Rozwiązaniem także jest położenie na jasne części włosów farbek plakatowych, które doskonale zmienią kolor, ale nie będą się trzymały bardzo długo. Jeśli pragniesz, by Twoje nowe kolorowe końcówki miały trwały i tętniący życiem wygląd, na koloryzację wybierz się do profesjonalisty. Farby dostępne w salonach fryzjerskich gwarantują stabilny kolor.

Kliknij i zobacz modne fryzury na jesień!

Modne fryzury na jesień


Dodatkowo możesz wydłużyć trwałość nowej koloryzacji, używając dobrego szamponu i odżywek wspomagających utrzymanie koloru. Tak jak napisałem, włosy blond dają nieograniczone możliwości farbowania ich, dlatego masz duże pole do popisu. Najlepiej jednak blond komponuje się z kolorem fioletowym, różowym (z którym jesienią można trochę wyhamować), turkusowym itp. Ze względu na to, że mówimy tylko o końcówkach, nie powinnaś mieć obawy o to, czy kolor do Ciebie pasuje.

Reasumując: pomimo nowych trendów na jesień i zimę, które dominują w złotych, miedzianych, zielonych i ciepłych kolorach, nie powinno zabraknąć kolorowych akcentów i włosy blond są do tego idealnym materiałem.

Więcej na temat modnych fryzur znajdziesz tutaj!

Styliści zachęcają do eksperymentowania z nowymi fryzurami, zwłaszcza z krótkimi cięciami. Znakomicie podkreślają one kształt twarzy, a nawet mogą wykreować Twój zupełnie nowy wizerunek!

ID galerii:640
Krzysztof KuleszaEkspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia

Fot. Inga Chawa