Korektor czy kamuflaż?

Zastanawiasz się, czym różni się korektor od kamuflażu i który jest lepszy do młodej cery? Skorzystaj z naszych porad!

Korektor czy kamuflaż?

Korektor czy kamuflaż?


Zarówno korektor jak i kamuflaż służą do korygowania i krycia niedoskonałości skóry. Pamiętaj jednak, by efekt był naturalny, nie należy przesadzić z ilością aplikowanego kosmetyku, bo wtedy twarz będzie wyglądała jak maska.

Kamuflaż to najbardziej profesjonalny podkład wodoodporny, bardzo trwały, doskonale maskujący wszelkie defekty skórne. Na rynku są dostępne kamuflaże opracowane z myślą o specyficznych problemach, potrafiące zamaskować np. blizny, siniaki, plamy pigmentacyjne, zaczerwienienia, czy wypryski. Kamuflaże stosuje się niekiedy w przypadku bardzo wyraźnych cieni pod oczami, gdy korektor nie jest w stanie rozjaśnić obszaru w okolicy oka. Na kamuflaż często nakłada się cienką warstwę klasycznego korektora, aby dodatkowo rozświetlić skórę w okolicy oczu.

Korektor
natomiast gwarantuje delikatniejsze krycie i odznacza się lżejszą formułą. Może być używany do tych samych zadań, co kamuflaż, ale z subtelniejszym efektem krycia. Korektory pod oczy nie nadają się do pokrywania wyprysków czy zaczerwień, gdyż mają bardziej kremową konsystencję i są jaśniejsze od naturalnego kolorytu skóry. Korektor to jedyny produkt, który właściwie dobrany i w odpowiedni sposób nałożony, może błyskawicznie rozświetlić i odmłodzić twarz.

Kolor i rodzaj korektora powinien być dobrany do poszczególnych części twarzy i do tego, co chcemy nim osiągnąć Wśród wielu rodzajów korektorów możemy wyróżnić korektor w sztyfcie, w kremie, w płynie, w kompakcie czy korektor w kredce.

Korektor w sztyfcie
– ma dosyć trwałe właściwości kryjące, zawiera znaczną ilość barwnika, służy do ukrycia skaz i przebarwień.

Korektor w kremie (słoiczku) – mocno kryjący, świetnie nadający się do maskowania cieni pod oczami czy zmarszczek wokół oczu.

Korektor w płynie (tubce) – świetnie pokrywa tuszowane miejsca, Idealny dla cer dojrzałych.

Korektor w kredce – kryje drobne niedoskonałości, takie jak rozszerzone naczynka, małe wypryski.

Beztłuszczowy korektor w kompakcie – najlepszy do ukrywania wyprysków i krost.

Inwestycja w dobry korektor z pewnością zaowocuje świetnym, świeżym i promiennym wyglądem cery.


Wioletta Wypijewska

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 17.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×