Kosmetyki dla wrażliwych oczu

Aby zminimalizować efekt uczuleń przy wrażliwych oczach należy przede wszystkim unikać kosmetyków zawierających perfumy, parabeny i wykluczyć ewentualne barwniki.


Kosmetyki dla wrażliwych oczu

Kosmetyki dla wrażliwych oczuJeżeli kredka, cienie lub tusz uczulają warto zwrócić uwagę na… ich kolor. Najczęściej uczula pigment zielony, zawierający tlenek chromu. Uwaga również na cienie fioletowe i różowe, gdyż są mieszanką wielu barwników, a w szczególności zawierają karmin. I niech was nie zwiodą swoją neutralną barwą kosmetyki w kolorze brązowym, bo ich składnikiem jest zanieczyszczony niklem tlenek żelaza.

Więcej na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!

Podczas zakupów warto kosmetyk powąchać, bo im bardziej perfumowany zapach tym większe prawdopodobieństwo uczuleń. Uwaga również na kosmetyki naturalne one również mogą uczulać.

Kliknij i dowiedz się, jak przykleić sztuczne rzęsy!Kosmetyki dla wrażliwych oczuKosmetyki dla wrażliwych oczu


Przy oczach wrażliwych warto wybierać kosmetyki przebadane oftalmologicznie, z przeznaczeniem dla oczu wrażliwych, dla osób noszących szkła kontaktowe i mających w opisie "kosmetyk hipoalergiczny". Najbezpieczniejsze maskary, to te z gumową szczotką, na której namnaża się mniej bakterii. Aby zapobiec przenoszeniu bakterii z używanego produktu na oczy, zalecane jest maskarę wymieniać co 3-4 miesiące. Unikać produktów do makijażu z opiłkami i masą perłową.

A do pielęgnacji oczu i jego okolicy doskonale sprawdzą się delikatne mleczka lub płyny bez zapachu, alkoholu i perfum. Oraz kremy, które należy kupować stricte do pielęgnacji okolicy oczu i nakładać z zachowaniem marginesu 5 mm od oka.

Aleksandra Jaśkowiec

Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: Thinkstock

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 21.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
zulka
Ja mam okropne problemy z opanowaniem łez przy pełnym makijażu a tym bardzie przy użyciu cieni. Jakie używać cienie by nie płakać hipoalergiczne?
Dodano: 2013-03-21 14:36:33 Zgłoś nadużycie
Lighter
a kto tam się maluje na różowo
Dodano: 2013-03-21 14:07:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×