Kosmetyki - gdzie je przechowywać?

Kobiety przechowują kosmetyki w czasem naprawdę abstrakcyjnych miejscach. Gdzie najlepiej je trzymać, aby jak najdłużej i jak najlepiej nam służyły? Zobaczcie!

Kosmetyki - gdzie je przechowywać?

Kosmetyki - gdzie je przechowywać?


Wiele kobiet uważa, że na pewno nie zaszkodzą kosmetykom, jeżeli będą je trzymały w lodówce. To przekonanie jest utwierdzane przez rzesze osób, lecz nie do końca sprawdza się przy wszystkich rodzajach produktów.

Szminka, czy tusz do rzęs zdecydowanie nie lubią aż tak niskich temperatur, jakie panują w lodówce. Najlepiej będzie im w temperaturze pokojowej. Nie znaczy to też, że możemy je przegrzewać - zdecydowanie wynieśmy je z łazienki, w której jest gorąco szczególnie po kąpieli, a poza tym występuje tam wilgoć. Pamiętajmy także, że żarówki również wytwarzają ciepło, zatem odsuńmy od nich kosmetyki. Poza tym wahania temperatury również źle wpływają np. na podkłady, czy błyszczyki.

Jeżeli chodzi o przechowywanie produktów w lodówce, to na pewno jest to dobre miejsce dla kremu pod oczy, który dodatkowo schłodzony lepiej zmniejsza obrzęki i poprawia krążenie. Na pewno należy przechowywać w niej wszystkie kosmetyki, na których etykietkach jest podana taka informacja.

Kosmetyki - gdzie je przechowywać?

Kosmetyki - gdzie je przechowywać?


Wiele z Was zapewne trzyma w lodówce także lakier do paznokci, co jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ niska temperatura zapobiega wysychaniu, jednak z drugiej strony zagęszcza jego konsystencję, przez co ciężej nam równomiernie pomalować paznokcie, lecz i na to jest sposób - wystarczy przed użyciem rozgrzać go w dłoniach poprzez pocieranie.

Na pewno trzymanie kosmetyków w lodówce jest wskazane w lecie, kiedy to w naszych domach panuje wysoka temperatura, jednak miejmy na uwadze, że z kolei perfumy przechowywane w zbyt niskiej temperaturze mogą stracić swój zapach.

A Wy gdzie przechowujecie swoje kosmetyki?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 05.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×