Krem z komórką młodości

Do wyścigu po młodość dołączyli nowi, obiecujący zawodnicy: kosmetyki z roślinnymi komórkami macierzystymi. Co dzięki nim zyska twoja skóra?

Krem z komórką młodości

Skóra to skomplikowany i tajemniczy organ. Ale odkąd do badań nad starzeniem się włączono supertechnologie wraz z inżynierią genetyczną, ma coraz mniej sekretów. Najnowszym sukcesem naukowców jest dotarcie do komórek macierzystych skóry i rozpoznanie ich potrzeb.

Skarbiec młodości

Komórki macierzyste znajdują się w najgłębszej warstwie naskórka. Są dobrze ukryte, bo to właśnie one stanowią zasoby młodości skóry. Zawierają w sobie cały materiał DNA. Ich zdolności są naprawdę niezwykłe. Potrafią bowiem odtworzyć nowy naskórek i go zregenerować. Niestety, ten rezerwuar młodości nie jest wieczny. Wprawdzie liczba komórek macierzystych przez całe życie pozostaje niezmienna, ale one same zaczynają stopniowo słabnąć. A wtedy skóra regeneruje się coraz gorzej. Efekty tego procesu odbijają się na naszych twarzach i ciele w postaci zmarszczek, bruzd czy wiotczejącej skóry. Na szczęście wiemy już, jak zahamować oznaki starzenia się. Badania in vitro (w laboratoriach) nad komórkami skóry umożliwiły dobranie substancji, które zasilą rezerwuar młodości. Okazało się, że komórki macierzyste skóry wzmocnią się, jeśli dostarczymy im wyciągów z roślinnych komórek macierzystych.

Moc płynie z roślin

Ze względu na swoje dobroczynne działanie ekstrakty z roślinnych komórek macierzystych znalazły się w najnowszych odmładzających kremach i balsamach. Takie preparaty możesz stosować zarówno na twarz, jak i pod oczy oraz na ciało. Choć roślinne komórki macierzyste debiutowały najpierw w kosmetykach Diora, znajdziesz je już także w ofercie polskich firm. Warto pokusić się na regenerującą kurację od razu, gdy zauważysz pogłębiające się zmarszczki mimiczne albo gdy ciało zaczyna tracić jędrność. Dzięki preparatom wzmacniającym potencjał komórek macierzystych skóra dojrzała odzyskuje zdolność do samoregeneracji, a co za tym idzie – sprężystość. Już po miesiącu zmarszczki będą płytsze, a naskórek wyraźnie wygładzony. Odkrycia dotyczące komórek macierzystych wykorzystano też w antyoksydacyjnych kremach nawilżających. Zmęczona cera odzyskuje świeżość i promienny wygląd dzięki polifenolowi z cytrusów oraz witaminie C i E.Tekst: Jolanta Markowska-Grodecka

Przeczytaj również:

Czas na brąz

Lekką stopą

Makijaż na randkę
Dodał(a): Ola Wójcik , Wtorek 21.06.2011 (aktualizacja: 2011-06-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
kobieta
Czasami używam.
Dodano: 2011-07-29 13:31:53 Zgłoś nadużycie
wiola
Stosuję takie kosmetyki,ale do twarzy bo nie powiem są trochę drogie:)
Dodano: 2011-06-21 10:43:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×