Które kosmetyki powinnaś trzymać w lodówce?

Szczególnie latem, podobnie jak produkty spożywcze, kosmetyki także należy włożyć do lodówki, aby na dłużej pozostały świeże. Sprawdźcie.

Jakie kosmetyki powinnaś trzymać w lodówce?

Żadna z nas nie lubi co chwilę rozstawać się ze swoimi ulubionymi kosmetykami, a tak niestety często się zdarza właśnie przez nieodpowiednie ich przechowywanie. 

1. Krem pod oczy


Ten kosmetyk należy trzymać w lodówce, ponieważ może to nawet podnieść jego skuteczność. Sprawia to bowiem, że będzie on odświeżony, a ponadto wklepywanie chłodnego kremu pod oczy, pomoże w pozbyciu się sińców pod oczami. 

2. Podkład


Jeżeli zostawcie swój podkład w temperaturze pokojowej na zbyt długo, możecie zauważyć, że od masy, na górze oddziela się ciecz. Nie oznacza to jeszcze, że kosmetyk jest zepsuty, ale jest to sygnał aby właśnie go schłodzić. Przed kolejnym użyciem należy nim mocno wstrząsnąć, aby składniki wymieszały się. 

Zobaczcie także: Groszki na paznokciach - inspiracje

3. Maski

Te produkty podobnie, jak krem pod oczy, po wyjęciu z lodówki, będą bardziej odświeżały twarz, przez co doznamy większego relaksu w czasie ich stosowania. 

4. Kredki do oczu


Te kosmetyki charakteryzują się trwałością, ale mają kremową konsystencją, zatem kiedy leżą w temperaturze pokojowej, łatwo je złamać przy użytkowaniu, a szczególnie przy ostrzeniu. Aby do tego nie doszło, najlepiej schłodzić je na np. 15 minut przed temperowaniem.

Zobaczcie także: Jakie makijaże najbardziej podobają się facetom?    

5. Pomadki


Aby dłużej cieszyć się szminką, ją także należy przechowywać w lodówce, ponieważ w innym przypadku, szczególnie latem, łatwo o jej rozpuszczenie i oczywiście złamanie.

6. Lakier do paznokci


Ciepło powoduje gęstnienie tego kosmetyku, a nawet odbarwienie. 

Czy trzymacie swoje kosmetyki w lodówce?Zobaczcie także: Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Niedziela 21.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Eunice
Ha, przyznaję, że kredki do oczu rzeczywiście w lodówce nie trzymałam:) Lakier, podkład i resztę owszem - ale o kredkach nie pomyślałam, dzięki:)
Ogólnie staram się tak czy inaczej kupować kosmetyki dobrej jakości jak z Bh Cosmetics, np. specjalne cienie http://puderek.com.pl/cienie-bh-cosmetics/1493-bh-cosmetics-galaxy-chic-baked-eyeshadow-palette-paleta-18-wypiekanych-cieni.html itd, tak, żeby miec swiadomość, że to nie jakoś "markietowa" która po miesiacu do niczego się nie nadaje, więc nawet jak nie trzymam wszystkiego w lodówce, to i tak długo daje radę, ale że miejsce jest, to nie zaszkodzi wydłużyć trwałości kosmetyku o jeszcze jakiś czas.
:)
Dodano: 2015-06-24 10:00:55 Zgłoś nadużycie
Anonim
sssas
Dodano: 2015-06-24 09:57:37 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×