Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną

Wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną i zastanawiasz się, jaki makijaż będzie najbardziej odpowiedni? Skorzystaj z naszych porad!

Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną

Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną


Odpowiednio na rozmowę kwalifikacyjną będzie zachowanie umiaru w stosowanej kolorystyce oraz ilości nakładanych kosmetyków, aby makijaż podkreślał urodę, a nie dawał wrażenie maski. Warto wystrzegać się kolorów krzykliwych, brokatowych i zbyt dużych kontrastów kolorystycznych. Najlepiej aby użyła Pani kosmetyków, które Pani zna i wie, że  nie wywołują podrażnień, by w tym ważnym dniu nie pojawiły się nieprzyjemne niespodzianki.

Warto zadbać o trwałość makijażu, aplikując pod podkład bazę wyrównującą strukturę twarzy. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej najważniejszy jest kontakt wzrokowy, dlatego tego typu makijaż traktujemy jako makijaż biznesowy, w którym najważniejszym elementem, jaki zasługuje na zaakcentowanie stają się oczy. Powinna Pani właśnie im poświecić największą uwagę i podkreślić je najlepiej w kolorystyce bezpiecznej, czyli beży, brązów, czy szarości.

Aby spojrzenie wyglądało świeżo można zastosować trik - nakładając na środek powieki odcień łososiowego różu, który rozjaśni tęczówkę i ściągnie ewentualne zaczerwienienie oczu. Dodatkowo podkreślenie linii wodnej dolnej powieki spowoduje, że oczy  będą większe i wypoczęte. Rzęsy wystarczy podkreślić jedną warstwą tuszu, by wyglądały naturalnie. Odrobina świeżego różu na szczytach kości policzkowych i błyszczyk w naturalnym odcieniu i jest Pani gotowa na rozmowę kwalifikacyjną.
Chcesz odświeżyć swój make up? Zobacz jak zrobić to szybko i skutecznie!

Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPG

Ekspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 16.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×