Makijaż ślubny: czerwone usta - tak czy nie?

Czy użycie czerwonej szminki w dniu ślubu to dobry pomysł?

Untitled collageredlipsonwedding.jpg

To, jak powinnyśmy umalować usta na własnym ślubie jest kwestią dość sporną. Przyjęło się, że panna młoda powinna na własnym weselu wyglądać szykownie, elegancko i... skromnie. Niestety, czerwona szminka jest tego częstym zaprzeczeniem - zwłaszcza w przypadku kobiet, które mają bardzo wydatne usta. Czy zatem na własnym ślubie zrezygnować z czerwonej szminki, czy jednak się na nią odważyć? Przeanalizujmy wszystkie "za" i "przeciw".  


Dlaczego warto?

Po pierwsze czerwona szminka podkreśla usta, sprawia, że wyglądamy wyraziście, ponętnie i na długo zapadamy w pamięć. Czerwona szminka użyta do makijażu w dniu ślubu może tylko zwielokrotnić tzw. "efekt wow", który i tak wywołamy naszą perfekcyjnie skomponowaną, ślubną stylizacją.

Czerwień na ustach jest także dobrym pomysłem dla brunetek, z urodą których idealnie współgra. Poza tym czerwone usta dodają także nieco charakteru ślubnej stylizacji i dzięki temu panna młoda może wyglądać nieco zadziorniej. Na koniec warto również wspomnieć, że czerwone usta kojarzą się z seksapilem i będą pasować do ślubnej stylizacji, która będzie utrzymana w nieco bardziej sexy charakterze. Dlaczego warto... odpuścić?

Czerwień na ustach w dniu ślubu wciąż jest pomysłem kontrowersyjnym. Taki makijaż, zwłaszcza w połączeniu z np. sztucznymi rzęsami, jakie często wybiera się na ślub może wyglądać po prostu zbyt wyzywająco. 

Ślub to nie dzień, gdy powinnaś szokować, ale olśniewać. Jeśli przypuszczasz, że goście mogą do Twojego makijażu podejść co najmniej z dystansem, jeszcze raz rozważ, czy na pewno zależy Ci tak bardzo na czerwonych wargach. Poza tym, czerwoną szminkę trzeba odpowiednio dobrać i choć nie jest to takie trudne, a w mediach obecnie często uczy się odpowiedniego makijażu dobranego do kolorystyki twarzy, na ulicach wciąż można spotkać kobiety, które wybrały nieodpowiedni dla siebie odcień czerwieni. 

Obecnie bardzo modne są makijaże ust w odcieniach nude i panny młode często decydują się właśnie na ten wariant podkreślenia ust, jednocześnie stawiając na mocno podkreślone oczy. 


Poniżej prezentujemy kilka stylizacji ślubnych z czerwoną szminką wieńczącą całość. Co o nich sądzisz? Czekamy na komentarze! zdjęcia: iStock, Instagram 

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Środa 02.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×