Makijaż ślubny dla brunetek o zielonych oczach - jaki będzie najlepszy?

Jaki makijaż ślubny powinna wybrać zielonooka brunetka? Podpowiadamy!

beautifulgreeneyedbridemain.jpg

Makijaż ślubny to kwestia, o której panny młode myślą zwykle już na długo przed ślubem - i bardzo dobrze! Nawet najpiękniejszą ślubną stylizację może bowiem zepsuć źle dobrany make up. 

Właśnie z tego powodu, przyszłe żony często wybierają się do wizażystki na próbny makijaż ślubny - dzięki temu mogą wcześniej ustalić czego sobie życzą, a co im się stanowczo nie podoba.

Podczas takiego próbnego spotkania również makijażystka może się zorientować z jakim typem cery ma do czynienia, co w danej twarzy warto podkreślić, a co zatuszować oraz jakie kolory wydobędą z panny młodej jej prawdziwy blask i niezaprzeczalny urok. 

Kolory to kwestia bardzo ważna. To dzięki nim nasza twarz może wyglądać promiennie, a my możemy zachwycać gości weselnych i oczywiście, pana młodego. 

Na jakie kolory powinna postawić panna młoda, która jest brunetką o zielonych oczach? Przyjrzyjmy się im bliżej! Fiolet zawsze da radę?

To pierwszy kolor, jaki nasuwa się na myśl, gdy mówimy o makijażu dla zielonookiej panny młodej. I choć istnieją makijażystki, które mówią, że fiolet np. na powiekach pasuje absolutnie każdej kobiecie o zielonych oczach, my nie podzielamy do końca tego zdania. Przecież mamy do czynienia z mnogością niuansów w siatkówce oka - zimniejszym lub cieplejszym odcieniem zieleni, ze złotymi plamkami, z czystą zielenią, czy też z zielenią wpadającą w brąz. Fiolet z założenia będzie Ci pasował, jednak, aby przekonać się, czy to na pewno idealny kolor, który podkreśli Twoje piękno, lepiej wykonaj makijaż próbny. 


Bursztynowa panna młoda

Panna młoda o zielonych oczach i ciemnych włosach będzie pięknie wyglądała w makijażu bursztynowym lub stricte złotym, ciepłym lub z chociaż ze złotym ornamentem, choćby w kąciku oka. Ta opcja szczególnie dobrze sprawdzi się u kobiet, które mają żółtawe lub złotawe plamki na tęczówkach lub wokół źrenicy. Z brązem jej do twarzy 

Zielonookim pannom młodym polecamy także makijaż w odcieniach brązu. Brąz podkreśli ich urodę i wydobędzie głębię spojrzenia. Brąz może pojawić się także na policzkach, w postaci bronzera - ważne tylko, aby nie był za ciemny! To może popsuć cały efekt! Makijaż ślubny powinien przecież wyglądać świeżo i ożywiać twarz, a nie ją przytłaczać. Zagrajmy w zielone 

Do zielonych oczu pasuje także zielony cień, jednak dobrany idealnie do Twojego koloru tęczówki. Warto jednak wspomnieć, że nie jest to popularny wybór wśród panien młodych, bo nie jest łatwo o wykonanie naprawdę twarzowego makijażu z domieszką zieleni. Jednak zaprawiona w boju makijażystka na pewno da sobie z nim radę, jeśli panna młoda uprze się na zieleń. 


Zobacz też:

zdjęcie: iStock 
Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Wtorek 01.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×