Makijaż ust krok po kroku

Czy przed malowaniem ust pomadką powinniśmy zrobić peeling? Czy, aby pomadka się lepiej trzymała, nakładamy fluid na usta? Jak właściwie powinno się wykonywać makijaż ust?

Makijaż ust krok po kroku

Makijaż ust krok po kroku


Aby cieszyć się przedłużoną trwałością makijażu ust warto zrobić wcześniej peeling, można go wykonać za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów lub raz w tygodniu wetrzeć miksturę składająca się z jednej łyżeczki oliwy z oliwek i połowy łyżeczki cukru. Wystarczy przez minutę wcierać w usta ten domowy peeling, a staną się one gładkie i ponętne.

Poniżej makijaż ust krok po kroku.

1. Wklepujemy tonik i go odsączamy, by uzyskać trwałość pigmentów i stabilność nakładanych kosmetyków (zapobiega utlenianiu pomadki).

2. Wklepujemy  krem dzienny, bogaty w filtry UV i chroniący delikatną skórę ust również przed wiatrem, zimnem i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Kliknij i poznaj makijażowy trend na jesień: połyskujące powieki!


3. Delikatnie wklepujemy korektor na całą powierzchnię ust i na obrzeża, by zakryć pigment czerwieni wargowej. Następnie usta dokładnie pudrujemy. Jest to czynność, która z jednej strony ma na celu zakrycie obrysu ust i skorygowanie go poprzez wyrysowanie na nowo, jak również przedłuża trwałość kosmetyków.

4. Wykonujemy obrys konturówką, której barwa powinna być zbliżona do koloru pomadki lub o ton ciemniejsza. Obrys  znacznie ciemniejszy od wypełnienia daje efekt sztuczności. Konturówkę można stosować również do wypełnienia całej powierzchni ust, przedłużając w ten sposób trwałość makijażu.


Więcej na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!


5. Po dokładnym nałożeniu pomadki odciskamy usta wkładając chusteczkę higieniczną między górną i dolną wargę, następnie dużą ilością pudru oprószamy usta i na nowo wypełniamy je pomadką. Uzyskamy dzięki temu bardzo dużą stabilność kosmetyków.

6. Na środkową część ust możemy nałożyć lekko połyskujący błyszczyk, który nada im pełnego kształtu.

7. Aby kosmetyki do makijażu dobrze prezentowały się na ustach, muszą one być pielęgnowane przez cały rok, nie można dopuścić, by były przesuszone i spierzchnięte. Dlatego tak ważne jest używanie kosmetyków kolorowych, które zawierają filtry UV oraz mają właściwości natłuszczające.  

Kliknij i dowiedz się, jakie będą najmodniejsze kolory pomadek do ust w tym sezonie~!


Aleksandra JaśkowiecEkspert MilionKobiet.pl
Aleksandra Jaśkowiec
EKSPERT URODY Kosmeterii
Product Trainer marek: GOSH i ACE of FACE

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 28.12.2012 (aktualizacja: 2012-12-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×