Makijaż wyszczuplający twarz - jak go zrobić?

Nie lubisz kształtu swojej twarzy i chciałabyś ją wyszczuplić? Zobacz, jak to zrobić!

Makijaż wyszczuplający twarz - jak go zrobić?

Makijaż wyszczuplający twarz - jak go zrobić?


Znając odpowiednie triki makijażu możemy wymodelować twarz jak tylko chcemy. Jesteś posiadaczką wysokiego czoła? Przeszkadza Ci zbyt długi nos? Chcesz zakryć zbyt szeroką brodę? Spokojnie, są na to sposoby, które w łatwy sposób pomogą pozbyć się takiego problemu. Wystarczą do tego podkład, róż, bronzer i rozświetlacz. Zaczynamy!

Najpierw podkład. Dobrze jest zastosować dwa kolory. Jeden nieco ciemniejszy od Twojej cery, drugi w odcieniu koloru skóry. Kierujemy się zasadą ciemnym zmniejszamy, zakrywamy, jasnym uwydatniamy. A zatem, cienką warstwę jasnego podkładu rozkładamy na całą twarz. Ciemniejszą warstwę kładziemy wszędzie tam, gdzie chcemy zakryć mankamenty.

Na przykład aby zmniejszyć zbyt wysokie czoło nakładamy go na zewnętrzna linię, wzdłuż linii włosów. To samo robimy z nosem. Jeśli jest zbyt długi nakładamy ciemniejszą warstwę na czubek nosa. Jeśli jest zbyt szeroki, na zewnętrzne krawędzie. Tak wykonany modelarz twarzy matujemy pudrem prasowanym, nakładając go szybkimi ruchami, najlepiej za pomocą pędzla.

Makijaż wyszczuplający twarz - jak go zrobić?

Makijaż wyszczuplający twarz - jak go zrobić?


Kolejnym etapem jest nałożenie bronzera. Nadaje on ładny koloryt skórze, a dodatkowo ładnie uwydatnia kości policzkowe. Nakładamy go pod kością policzkową ruchem ku górze w stronę skroni. Taki tik sprawi, że ładnie wymodelujesz twarz. Pamiętaj aby nie robić linii poziomej, ponieważ w ten sposób optycznie ją poszerzysz. Na koniec  puder rozświetlający. Tu musisz być bardzo ostrożna. Pamiętaj o zasadzie: to co jasne jest widoczne. Nakładając go na policzki, bardziej je uwydatnisz. Dzięki takim trikom, bez ingerencji możesz wymodelować twarz jak tylko chcesz. Spróbuj, a zobaczysz, jaki efekt możesz osiągnąć.


Wiolettammmm.jpg

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy Kryolan

Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 18.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×