5 sposobów na utrwalenie szminki

Wychodząc z domu do pracy, wyglądasz jak gwiazda filmowa podczas gali rozdania Oscarów, a kiedy już tam dojedziesz, zastanawiasz się kim jest osoba w lustrze? Niestety, nietrwały makijaż potrafi stać się zmorą każdej kobiety. Zdradzamy kilka prostych trików, dzięki którym twój makijaż stanie się trwały nawet latem podczas wysokich temperatur!

czerwona szminka.jpg

ODPOWIEDNIE NAWILŻENIE

Każda część twarzy, którą pokrywasz makijażem, powinna być wcześniej odpowiednio do tego przygotowana. Przed nałożeniem szminki należy wykonać peeling ust, który usunie wszystkie niepotrzebne części martwego naskórka. Makijaż będzie trwalszy, jeśli po peelingu nawilżysz usta wazeliną lub pomadką nawilżającą.

MATOWA POWIERZCHNIA

Zarówno każda pomadka, jak i błyszczyk pozostaną na ustach dłużej, jeżeli wcześniej nałożysz na nie warstwę podkładu lub sypkiego pudru. Chodzi o zmatowienie powierzchni, którą pokrywa się makijażem. Po nałożeniu szminki, zastosuj drugą warstwę sypkiego pudru. Osiągniesz modny w tym sezonie matowy kolor.

KONTURÓWKA

Pomalowane usta nie rozmażą się, jeżeli użyjesz konturówki. Pamiętaj, że musi mieć dokładnie taki sam odcień lub odcień zbliżony do twojej szminki. Równo rozprowadzona konturówka, spowoduje, że usta będą wyglądały na pełniejsze i bardziej symetryczne.

DWIE WARSTWY

Kiedy konturówka i pomadka spełniły już swoją rolę, nadmierną warstwę szminki należy ściągnąć chusteczką. Makijaż będzie utrzymywał się dłużej, jeśli nałożysz drugą warstwę szminki.

UTRWALACZ DO MAKIJAŻU

W każdej dużej drogerii znajdziemy utrwalacze do makijażu w przystępnych cenach. Niedopuszczalnym błędem, który popełniają kobiety jest używanie lakieru do włosów zamiast utrwalacza! Działanie lakieru do włosów w tym przypadku jest absurdalnym mitem! Powoduje on, że skóra nie oddycha. Profesjonalne utrwalacze makijażu, bazują na kauczuku dlatego tworzą na skórze elastyczną siatkę, która uchroni makijaż przed ścieraniem się. 

Zdjęcie: Thinkstock